zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Evanescence w Polsce

Evanescence w Polsce

Evanescence
fot. materiały pras.

Po raz pierwszy nasz kraj odwiedzi amerykański zespół rockowy z Amy Lee na czele. Evanescence wystąpi 20 czerwca w Warszawie.

Evanescence zrobili polskim fanom niezwykle długą lekcję cierpliwości Istnieją od 1995 r., a dopiero w tym roku zjawią się w naszym kraju.

Zespół zadebiutował albumem Fallen, dzięki któremu zdobył dwukrotnie nagrodę Grammy. Krążek pokrył się siedmiokrotnie platyną w Stanach Zjednoczonych i zapewnił formacji trasy koncertowe na całym świecie. Niedługo potem powstał kolejny album studyjny zatytułowany "The Open Door". W sumie do tej pory zespół ma na swoim koncie blisko 25 milionów sprzedanych płyt oraz ponad 23 miliony fanów na portalach społecznościowych.

Zespół powrócił po kilkuletniej przerwie z trzecim albumem zatytułowanym "Evanescence", który, jak twierdzi sama wokalistka, jest silniejszy i podkreśla charakter grupy. Krążek składa się z 12 utworów, które akcentują operowy, płomienny i pełen pasji wokal Amy Lee. Cały projekt jest swoistym symbolem ponownego zjednoczenia zespołu.

Występ na warszawskim Torwarze 20 czerwca tego roku będzie częścią trasy promującej ostatni krążek formacji. Podczas występu na pewno usłyszymy te najbardziej charakterystyczne utwory grupy, jak chociażby "The Other Side", "My Immortal" czy "Bring me to life".

Sprzedaż biletów na koncert Evanescence w cenie 185-275 zł ruszy 13 stycznia.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Zespół był bardzo popularny w czasach, gdy jeszcze chodziłam do szkoły. Znam, chętnie słuchałam, lecz przyznam szczerze, że nie znam pozostałych utworów poza tymi wchodzącymi w skład płyty "Fallen" z 2004 roku.

    • Ja też pamiętam go z tamtych lat. To były naprawdę fajne, mocne utwory, które zapadły mi w pamięć. Super, że kolejny światowej sławy zespół pojawi się w naszym kraju i zagra koncert. Oby takich więcej.

  • Chętnie na koncert zespołu bym się wybrała. To prawda, że grupa świeciło triumfy na listach przebojów już kilka lat temu, ale dobra muzyka broni się bez względu na upływ czasu.

  • Niestety w ostatnim czasie o zespole jest znacznie ciszej niż kiedyś. Nie zapomnę utworów, które kiedyś nieustannie usłyszeć można było w radiu. Wydaje mi się, że cena biletów jest zbyt wysoka. Uważam tak ponieważ zespół nie jest już tak popularny jak kiedyś.

    • To prawda, cena biletów jest bardzo wysoka, jednak porównywalna do cen biletów na koncert wszystkich zachodnich gwiazd. Organizacja koncertu za granicą rodzimego kraju (nie mówiąc już, że za oceanem!) to ogromne przedsięwzięcie i spory procent tej kwoty trafia do agencji artystycznej. Będąc po koncercie Linkin Park i Beyonce uważam jednak, że warto, o ile oczywiście kogoś stać.

  • Oni jeszcze grają???. Za czasów młodości to był jeden z moich ulubionych zespołów:):) nawet, że zespół jeszcze istnieje a ceny biletów zdecydowanie zbyt wysokie.

  • Poniewaz nie slucham muzyki tworzonej przez Evanescence,to do Warszawy sie nie wybieram.

  • W takim razie bede miala do czynienia z kolejna muzyczna impreza,na ktora sie nie wybieram.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
Tagi