zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plTaniecAktualności › Festiwal Ciało/Umysł: 60 minut ekspresji i opera wyśpiewana ruchami

Festiwal Ciało/Umysł: 60 minut ekspresji i opera wyśpiewana ruchami

Sideways Rain/mat. prasowe
 Sideways Rain/mat. prasowe

Zaskakujące dokonania teatralno- taneczne aż na trzech scenach. Jubileuszowa edycja warszawskiego święta tańca to m.in. premiera opery ruchowej.

15 tancerzy na 15-lecie festiwalu. W ciągłym ruchu. Przez bite 60 minut. Ekstremalna dawka ekspresji, która dla wiernych fanów imprezy nie będzie zaskoczeniem. Dla tych nowych może okazać się prawdziwą inicjacją w świat tańca współczesnego. Świat, który Festiwal Ciało/Umysł zgłębia z coraz większym rozmachem.

"Jubileuszowy" spektakl "Sideways Rain" jest wspólnym dziełem brazylijskiego choreografa Guilherme Botelho oraz grupy tancerzy z Polski i Szwajcarii. Takiej dawki tańca, ruchu i pędu w polskim tańcu współczesnym nie było - zaręcza Edyta Kozak, szefowa festiwalu. Ale to i tak nie najbardziej awangardowy punkt programu.

 Sideways Rain/mat. prasowe
 Sideways Rain/mat. prasowe

Na prawdziwą sensację festiwalu zapowiada się "Audycja V". Spektakl w reżyserii Kai Kołodziejczyk, która adaptuje dzieło Andrzeja Krzanowskiego. Dzieło w pełni interdyscyplinarne, gdyż całość została pomyślana jako... opera. Śpiew zastępuje tu ludzki ruch, a towarzyszą mu osobliwa muzyka (gwizdki, syreny itd.), chór komentujący wydarzenia oraz interaktywne animacje. To inscenizacja rzadko, o ile w ogóle, wystawiana na rodzimych scenach. Tym większe emocje związane z jej festiwalową premierą.

Program tegorocznej imprezy to ponadto m.in. ironiczna "Seria niskobudżetowa" (ze specjalnie przygotowanym "bankietowym" spektaklem Martina Schicka) czy "Dziewiąta" - widowisko Via Negativa do muzyki z IX symfonii Beethovena. Festiwalowe spektakle zostaną pokazane aż na trzech stołecznych scenach: Teatrze Studio, w Centrum Sztuki Współczesnej oraz niedawno otwartym Nowym Teatrze. Impreza potrwa od 30 września do 8 października. 

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Jezeli chodzi o "Festiwal Cialo/Umysl".to zdecydowanie nie jest to impreza w moim guscie.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
KFF - "Beksińscy. Album wideofoniczny": Z kamerą im do twarzy /recenzja filmu/ Film / Recenzje
Zapomnijcie na chwilę o "Ostatniej rodzinie". Dokument Marcina Borchardta to wszystko, co o Beksińskich chcielibyście i nie chcielibyście...
Sting wystąpi w Krakowie!
12 października Sting wystąpi w TAURON Arena Kraków. Sprzedaż biletów rusza 2 czerwca. Znamy ceny.
Big Book Festival już za miesiąc. Usiądź przy Okrągłym Stole i obejrzyj mecz o bibliotekę
Opuszczony kompleks szkół w centrum Warszawy jako czytelnicza akademia. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali...
Włosy The Beatles zlicytowane! Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic
Tagi