zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plTaniecAktualności › Festiwal Ciało/Umysł: 60 minut ekspresji i opera wyśpiewana ruchami

Festiwal Ciało/Umysł: 60 minut ekspresji i opera wyśpiewana ruchami

Sideways Rain/mat. prasowe
 Sideways Rain/mat. prasowe

Zaskakujące dokonania teatralno- taneczne aż na trzech scenach. Jubileuszowa edycja warszawskiego święta tańca to m.in. premiera opery ruchowej.

15 tancerzy na 15-lecie festiwalu. W ciągłym ruchu. Przez bite 60 minut. Ekstremalna dawka ekspresji, która dla wiernych fanów imprezy nie będzie zaskoczeniem. Dla tych nowych może okazać się prawdziwą inicjacją w świat tańca współczesnego. Świat, który Festiwal Ciało/Umysł zgłębia z coraz większym rozmachem.

"Jubileuszowy" spektakl "Sideways Rain" jest wspólnym dziełem brazylijskiego choreografa Guilherme Botelho oraz grupy tancerzy z Polski i Szwajcarii. Takiej dawki tańca, ruchu i pędu w polskim tańcu współczesnym nie było - zaręcza Edyta Kozak, szefowa festiwalu. Ale to i tak nie najbardziej awangardowy punkt programu.

 Sideways Rain/mat. prasowe
 Sideways Rain/mat. prasowe

Na prawdziwą sensację festiwalu zapowiada się "Audycja V". Spektakl w reżyserii Kai Kołodziejczyk, która adaptuje dzieło Andrzeja Krzanowskiego. Dzieło w pełni interdyscyplinarne, gdyż całość została pomyślana jako... opera. Śpiew zastępuje tu ludzki ruch, a towarzyszą mu osobliwa muzyka (gwizdki, syreny itd.), chór komentujący wydarzenia oraz interaktywne animacje. To inscenizacja rzadko, o ile w ogóle, wystawiana na rodzimych scenach. Tym większe emocje związane z jej festiwalową premierą.

Program tegorocznej imprezy to ponadto m.in. ironiczna "Seria niskobudżetowa" (ze specjalnie przygotowanym "bankietowym" spektaklem Martina Schicka) czy "Dziewiąta" - widowisko Via Negativa do muzyki z IX symfonii Beethovena. Festiwalowe spektakle zostaną pokazane aż na trzech stołecznych scenach: Teatrze Studio, w Centrum Sztuki Współczesnej oraz niedawno otwartym Nowym Teatrze. Impreza potrwa od 30 września do 8 października. 

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Jezeli chodzi o "Festiwal Cialo/Umysl".to zdecydowanie nie jest to impreza w moim guscie.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
Tagi