zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plTaniecAktualności › Festiwal Ciało/Umysł: 60 minut ekspresji i opera wyśpiewana ruchami

Festiwal Ciało/Umysł: 60 minut ekspresji i opera wyśpiewana ruchami

Sideways Rain/mat. prasowe
 Sideways Rain/mat. prasowe

Zaskakujące dokonania teatralno- taneczne aż na trzech scenach. Jubileuszowa edycja warszawskiego święta tańca to m.in. premiera opery ruchowej.

15 tancerzy na 15-lecie festiwalu. W ciągłym ruchu. Przez bite 60 minut. Ekstremalna dawka ekspresji, która dla wiernych fanów imprezy nie będzie zaskoczeniem. Dla tych nowych może okazać się prawdziwą inicjacją w świat tańca współczesnego. Świat, który Festiwal Ciało/Umysł zgłębia z coraz większym rozmachem.

"Jubileuszowy" spektakl "Sideways Rain" jest wspólnym dziełem brazylijskiego choreografa Guilherme Botelho oraz grupy tancerzy z Polski i Szwajcarii. Takiej dawki tańca, ruchu i pędu w polskim tańcu współczesnym nie było - zaręcza Edyta Kozak, szefowa festiwalu. Ale to i tak nie najbardziej awangardowy punkt programu.

 Sideways Rain/mat. prasowe
 Sideways Rain/mat. prasowe

Na prawdziwą sensację festiwalu zapowiada się "Audycja V". Spektakl w reżyserii Kai Kołodziejczyk, która adaptuje dzieło Andrzeja Krzanowskiego. Dzieło w pełni interdyscyplinarne, gdyż całość została pomyślana jako... opera. Śpiew zastępuje tu ludzki ruch, a towarzyszą mu osobliwa muzyka (gwizdki, syreny itd.), chór komentujący wydarzenia oraz interaktywne animacje. To inscenizacja rzadko, o ile w ogóle, wystawiana na rodzimych scenach. Tym większe emocje związane z jej festiwalową premierą.

Program tegorocznej imprezy to ponadto m.in. ironiczna "Seria niskobudżetowa" (ze specjalnie przygotowanym "bankietowym" spektaklem Martina Schicka) czy "Dziewiąta" - widowisko Via Negativa do muzyki z IX symfonii Beethovena. Festiwalowe spektakle zostaną pokazane aż na trzech stołecznych scenach: Teatrze Studio, w Centrum Sztuki Współczesnej oraz niedawno otwartym Nowym Teatrze. Impreza potrwa od 30 września do 8 października. 

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Jezeli chodzi o "Festiwal Cialo/Umysl".to zdecydowanie nie jest to impreza w moim guscie.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Comédie-Française w polskich kinach Teatr / Aktualności
Gratka nie tylko dla frankofilów. Legendarny Dom Moliera wkracza do sal kinowych! Pod honorowym patronatem związanego niegdyś z francuskim...
Deep Purple wydają EP-kę 'Time For Bedlam'
To już ostatnia prosta w karierze zespołu Deep Purple. Grupa przygotowuje się do pożegnania z fanami, planując kilka muzycznych niespodzianek.
Austra: Future Politics: Synth-popowa rewelacja. Posłuchaj przed premierą!
W marcu wystąpią w Warszawie, a już teraz, przed premierą udostępniają odsłuch najnowszej płyty. Sprawdźcie, jak brzmią zaangażowane, ale...
James Cameron pracuje nad serialem science fiction Moje najważniejsze wydarzenie kulturalne roku 2016 /konkurs/
Tagi