zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › George Michael i jego sekretna działalność charytatywna

George Michael i jego sekretna działalność charytatywna

George Michael
fot. oficjalna strona artysty

Miliony fanów oraz najwięksi artyści na całym świecie składają hołd zmarłemu George’owi Michaelowi. Do mediów trafiają tymczasem wieści o zaangażowaniu wokalisty w działalność charytatywną.

Wieść o nagłej śmierci George’a Michaela była potężnym ciosem nie tylko dla jego fanów, ale i przyjaciół ze świata muzyki i sztuki. Swoim bólem po stracie podzielił się już Paul McCartney, który napisał na Twitterze: "słodka muzyka soul George’a Michaela pozostanie z nami na długo. Pracując z nim przy licznych okazjach widziałem jak jego talent lśnił, a autoironiczne poczucie humoru czyniło te chwile jeszcze bardziej przyjemnymi".

Elton John opublikował na Instagramie wspólne zdjęcie z brytyjskim wokalistą, dodając, że jest głęboko poruszony jego śmiercią – "Straciłem ukochanego przyjaciela - najmilszą, najbardziej szlachetną duszę i genialnego artystę. Moje serce kieruje się w stronę jego rodziny i wszystkich jego fanów" – czytamy.

Madonna oraz członkowie zespołu Duran Duran, wspomnieli o "klątwie 2016" – oprócz George’a Michaela w ciągu ostatnich 12 miesięcy odeszły również inne wielkie gwiazdy muzyki, m.in. Prince, David Bowie czy Leonard Cohen.

Od poniedziałku fani artysty składają kwiaty przed jego posesjami w Londynie i Goring w hrabstwie Oxfordshire. Na śmierć wokalisty reagują także organizacje charytatywne, dziękując za ogromne wsparcie materialne, jakie przez lata okazywał im George Michael. Przez całe swoje życie wokalista przekazał na cele społeczne miliony funtów, ukrywając swoją szczodrość i zaangażowanie przed całym światem.

Wśród finansowanych przez Michaela organizacji były przede wszystkim te, wspierające osoby chore na AIDS i na raka. Olbrzymią część stanowią również datki przekazane na rzecz potrzebujących dzieci, m.in. dla Macmillan Cancer Support czy Childline. Szef drugiej organizacji zdradził, że wokalista przekazał fundacji środki z tantiem od swojego największego hitu z 1996 roku "Jesus To A Child".

George Michael zaangażowany był również w działalność zespołu Band Aid. Singiel "Do They Know It's Christmas?" sprzedał się w ponad 2 milionach egzemplarzy i zarobił 19 milionów funtów na walkę z głodem w Afryce.

Brytyjski wokalista ma także na swoim koncie mnóstwo spontanicznych przejawów dobrego serca – kilka godzin po śmierci artysty prezenter telewizyjny Richard Osman zdradził na Twitterze, że Michael przekazał 15 tysięcy funtów kobiecie, która zgłosiła się do teleturnieju "Deal Or No Deal", by przeznaczyć wygraną na zabieg in vitro. Z propozycją finansowania zgłosił się do niej telefonicznie, w tajemnicy. Z kolei dziennikarka Sali Hughes ujawniła, że wokalista dał barmance 5 tys. funtów, ponieważ była zadłużoną studentką pielęgniarstwa.

George Michael to jeden z niewielu artystów, który swoje zaangażowanie w cele społeczne za wszelką cenę starał się utrzymać w tajemnicy. Teraz do obrazu utalentowanego muzyka dołącza drugie, nieznane oblicze człowieka o ogromnym sercu i empatii.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Fakt wspomagania fundacji charytatywnych świadczy o tym, że George Michael był cudownym i dobrym człowiekiem, a najważniejsze jest to, że nie rozpowiadał tego na lewo i prawo.

  • Zgadzam się z komentarzem powyżej. Fakt, że się tym nie chwalił dużo mówi o tym człowieku, że bardziej liczyła się pomoc innym niz rozgłos i pokazywanie jaki jest wielki. U nas tak zwane "gwiazdy" trąbią na lewo i prawo, że koszulkę swoją dali na licytację i uważają się za bohaterów, a ciekawe ile dali pieniędzy na te cele, bo oddać koszulkę to dla nich nic.

  • Zgadzam się całkowicie z poprzednimi komentarzami. Nie sztuka być celebrytą, który publicznie się szczyci udziałem w akcjach charytatywnych. Prawdziwą sztuką jest pomagać skutecznie - a tak robił George Michael.

  • Dobrze jest przeczytac informacje mowiace o tym,ze ktos kto odniosl tak gigantyczny sukces,potrafil dzielic sie z innymi zarobionymi przez siebie pieniedzmi.To moze zmienic u niektorych sposob postrzegania tego wykonawcy.

  • To,ze George Michael wspieral finansowo organizacje charytatywne i ludzi potrzebujacych,moze dobrze o nim swiadczyc.Plusem jest rowniez to,ze ze swoimi darowiznami sie nie obnosil,jak czasem robia to jego koledzy po fachu.

  • Wspaniały, empatyczny człowiek. Nie wspomnieli, że był też wolontariuszem w schronisku dla bezdomnych, oczywiście bez rozgłosu. Cenię go za to jeszcze bardziej i strasznie żałuję, że los zabrał go tak wczesnie.

  • Podpisuje się pod tym co napisali inni. Prawdziwą sztuką jest pomagać bezinteresownie dla swojej satysfakcji i z dobra serca, a nie dla "unoszenia" swojej osoby w mediach, ja robią inni. Przykre jest również to, że w Europie środkowo-wschodniej a już szczególnie wzniośle w Polsce piętnowano go, wyszydzano, bo to tylko ped... jest. Nasz zaściankowy, nietolerancyjny naród tylko tyle o nim wiedział. Przykre to, bo nawet jak anioła pomalujesz na czarno i dorobisz rogi to na siłę zrobisz diabła... podobnie człowieka.

  • George był wspaniałym człowiekiem. Człowiekiem o wielkim sercu. Przykre jest to że Bóg tak wcześnie go od nas zabrał. Wraz z nim umarła cząstka mojej duszy. Spoczywaj w pokoju George nigdy Cię nie zapomnimy. Twoje piosenki w niejednym domu będą królowały do końca świata albo i dłużej

  • Żal i smutek zostanie na zawsze, szkoda tak zdolnego wokalisty, kompozytora, wydawcy jego krążki to prawdziwy majstersztyk szczególnie ORDER i oczywiście SYMPHONICA niesamowity album, jego cudowny głos towarzyszy mi od wielu, wielu lat nie zdązylam być na jego koncertach szkoda, a że był perfekcjonalistą napewno były niesamowite, GM dojrzewał jak wino, świat muzyki i jego fani stracili czlowieka o wielkim serduchu i mistrza muzyki pop z akcentem swingu

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
Tagi