zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Gitarowy Rekord Guinnessa: Zagrało 6299 gitar!

Gitarowy Rekord Guinnessa: Zagrało 6299 gitar!

 fot. mat. prasowe

Nie udało się pobić rekordu z zeszłego roku, ale atmosfera była wspaniała. Do gitarzystów na wrocławskim Rynku dołączył nawet krasnal Leszko.

Pierwszomajowe gitarowe granie stało się już swoistą światową wizytówką stolicy Dolnego Śląska. Ale Gitarowy Rekord Guinnessa to nie tylko próba jego bicia i liczby. To również pretekst do integracji i wspólnej zabawy, w której biorą udział całe rodziny. Ponadto niezłe jam session i spotkania z udziałem najlepszych zagranicznych i polskich gitarzystów, przestrzeń spotkania z profesjonalnymi muzykami.

Jak co roku, 1 maja, w samo południe, wielbiciele strunowych instrumentów ściągnęli na wrocławski Rynek. Wśród gitarzystów był nawet... krasnoludek Leszko, z twarzą Leszka Cichońskiego – pomysłodawcy Rekordu. Zagrało 6299 gitar.

Niestety, nie udało się pobić zeszłorocznego rekordu w zbiorowym gitarowym występie. Ten z 2016 roku, to ciągle  - w skali świata - największy tego typu wynik - ponad trzykrotnie większy niż w przypadku analogicznego rekordu amerykańskiego.

Atmosfera podczas dedykowanemu Hendrixowi wydarzeniu była jednak jak zawsze wspaniała. Duża scena na Rynku „uginała się” pod mistrzami gitary. Począwszy od Siedmiu Wspaniałych,Egona Poki, wzruszonego Leburna Maddoxa, Georga Drayera, Jelonka, Jana Borysewicza, Pawła Domagałę, po Grzegorza Skawińskiego czy niespodziankę z ostatniej chwili – Dudleya Tafta. Najmłodszym gitarzystą na scenie okazał się Wojtek Oliński, który zagrał "Litlle Wing"  w towarzystwie starszych "kolegów”.

W nowych aranżacjach utworów Henrixa pojawili się także Wojciech Hoffman, Mietek Jurecki, David Price, Przemek Śledź, Sebastian Riedel, Ferenz  Tornocky, Greg Koch, Jacek Krzaklewski, Leszek Cichoński, Radek Cichoński, Waldek ACE Mleczko, Andrzej Macherek, Marek Popów, E-moll Kowalczyk, Andrzej Wodziński, „foxy ladys” czyli Magda Czwojda i Asia Dudkowska oraz wielu innych. Utwory Tadeusza Nalepy wspomnieli Robert Lubera, Andrzej Nowak, Piotr Nalepa.

Podczas Rekordu łączono się z innymi ośrodkami w Europie i na świecie, które w tym dniu także oddawały hołd Hendrixowi. Wszyscy, którzy nie dotarli do Wrocławia mogli oglądać transmisję na żywo. Po koncertach w rynku odbyły się koncerty w kompleksie Hali Stulecia i Pergoli. Wystąpili: Acid Drinkers, Lacuna Coin, Dog it Dog, Enter Shikari i The Cranberries. Wydarzenie otwiorzyło 3-Majówkę – festiwal rockowy.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  KFF - "Beksińscy. Album wideofoniczny": Z kamerą im do twarzy /recenzja filmu/ Film / Recenzje
  Zapomnijcie na chwilę o "Ostatniej rodzinie". Dokument Marcina Borchardta to wszystko, co o Beksińskich chcielibyście i nie chcielibyście...
  Sting wystąpi w Krakowie!
  12 października Sting wystąpi w TAURON Arena Kraków. Sprzedaż biletów rusza 2 czerwca. Znamy ceny.
  Big Book Festival już za miesiąc. Usiądź przy Okrągłym Stole i obejrzyj mecz o bibliotekę
  Opuszczony kompleks szkół w centrum Warszawy jako czytelnicza akademia. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali...
  Włosy The Beatles zlicytowane! Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic
  Tagi