zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plTeatrAktualności › 'Hamlet' i 'Bucharest calling' w Teatrze Współczesnym w Warszawie /konkurs/

'Hamlet' i 'Bucharest calling' w Teatrze Współczesnym w Warszawie /konkurs/

 fot. Magda Hueckel "Hamlet"

"Hamlet"

Najbardziej zagadkowa z tragedii Szekspira wg Eliota - literacki odpowiednik Mony Lisy, daje pole do wielu, często rozbieżnych, interpretacji.

Przez 400 lat  realizacje sceniczne „Hamleta” modelowano na obraz i podobieństwo kolejnych pokoleń, wyłuskiwano  z tego arcydramatu najbardziej palące współczesnych widzów problemy, przymierzano go do najnowszych odkryć psychoanalityków (np. Freuda), czy hamletologów (np. Kotta). Może warto spróbować uwolnić go  z narosłych  komentarzy , oswobodzić  z uzbieranych  przez lata etykiet i ze spreparowanych  interpretacji ? Przyjrzeć mu się na nowo.

"Szekspir jest tak wielki, że najpewniej nigdy nie zdołamy oddać mu sprawiedliwości. A skoro tak, powinniśmy przynajmniej zmieniać od czasu do czasu sposoby, jakimi wyrządzamy mu krzywdę"

T.S. Eliot

Spektakl: 8 kwietnia, g. 18.30

KONKURS

Mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia na "Hamleta" w dniu 8 kwietnia w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać maila na adres: konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS HAMLET, a w treści - podając swoje dane kontaktowe. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 7.04 do godz. 15:00.

 fot. Magda Hueckel "Bucharest calling"

"Bucharest calling"

W Bukareszcie panuje upał. Jest duszno, gorąco. Noc trwa długo, dzień krótko. Wszyscy  znają wszystkich. No prawie. Możliwości są ograniczone.

Pragnienia – nieskończone. Bieg  wydarzeń wyznacza przypadek. A może nie ma przypadków? Prywatne utopie, popkultura i  głośna muzyka nakręcają mocniej niż używki. Wydaje się, że życie jest gdzie indziej. A  przecież jest tutaj. Zawsze tutaj.# druga szansa.

„Bucharest Calling” to portret pokolenia, które się nie załapało. Bo w rzeczywistości  potransformacyjnej marzenia nie spełniają się bardziej.

SPEKTAKL TYLKO DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

Peca Ştefan (ur. 1982) jest uznawany za jeden z najmocniejszych głosów w chórze  rumuńskiej dramaturgii współczesnej. Uczęszczał na kursy pisania dramatów na New York  University, brał też udział w międzynarodowym programie dramaturgii w londyńskim Royal  Court. Jego sztuki wystawiano w Rumunii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii,  Irlandii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Rosji, Bułgarii, Republice Czech, Polsce,  Białorusii Serbii. Otrzymał liczne wyróżnienia i nagrody, z których najważniejsze to Nagroda  za Nowatorstwo, przyznana w czasie Stuckemarkt w Heidelbergu (2007) oraz Nagroda dla  Najlepszej Sztuki podczas London Fringe Report Awards (2006).

Spektakl: 9 kwietnia, g. 19.00

KONKURS

Mamy dla Was 1 podwójne zaproszenie na "Bucharest calling" w dniu 9 kwietnia w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać maila na adres: konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS BUCHAREST CALLING, a w treści - podając swoje dane kontaktowe. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 7.04 do godz. 15:00.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
  Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
  Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
  Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
  Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
  Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
  Tagi