zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych

Klub KulturaOnline.pl > Klubowe gratisy > PŁYTA KONRADA KUCZA 'SYMFONIA A.D. 966'

« wróć do listy gratisów
 • PŁYTA KONRADA KUCZA 'SYMFONIA A.D. 966'

  płyta CDdostępne 0 z 1

  "Symfonia A.D. 966" została napisana na zamówienie Narodowego Centrum Kultury w związku z obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski.

  SYMFONIA A.D.966
  (I - XVIII)
    Konrad Kucz
    Tekst odautorski:
    Suita “Symfonia A.D.966” skomponowana została na zamówienie Narodowego Centrum Kultury. Nawiązująca do tradycji wielkich monumentalnych form klasycznych zrealizowana została w warunkach domowego wirtualnego studia. Możliwości komputera pozwoliły mi zbudować akustyczne struktury muzyczne których tradycyjna realizacja wymagałaby szczególnych warunków technicznych i ogromnych nakładów finansowych. 
    
    W swojej twórczości zawsze odwoływałem się do polskich korzeni, stąd okoliczność 1050 rocznicy Chrztu Polski jest dla mnie wyjątkowa. Obecne czasy duchowego chaosu i kryzysu tożsamości kulturowej w szczególny sposób zasygnalizowały potrzebę stworzenia muzyki w oparciu o wybitne symbole naszej kultury. Słychać tu inspiracje muzyką Szymanowskiego, Pendereckiego, Kilara i Góreckiego. Moim zamierzeniem jest aby ta kontemplacyjna muzyka stała się skromnym impulsem ku duchowemu odrodzeniu.

    W nagraniu wzięli udział doskonali muzycy Mateusz Kwiatkowski i Robert Rasz na perkusji, których improwizacje ogromnie wzbogaciły kompozycję.
    
    Konrad Kucz: virtual instruments LOGIC, EAST/WEST
    Mateusz Kwiatkowski: cello
    Robert Rasz: drums (I, VII)
    
    Composed, produced & mixed by Konrad Kucz
    Mastered by Marcin Bociński
    Cover image by Konrad Kucz
   

  300 Klubowych Punktów
Klub KulturaOnline.pl
Reklama