zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmAktualności › Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/

Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.

Trwa 11. edycja Letniego Taniego Kinobrania. W nadchodzącym tygodniu na ekranie rządzić będą kobiety fascynujące i silne, jak w Elle, thrillerze Paula Verhoevena z udziałem laureatki Złotego Globu Isabelle Huppert. Będą walczyć o to, w co wierzą, wbrew otaczającej je przemocy, jak agentka FBI w Sicario Dennisa Villeneuve’a, czy sprzeciwiająca się okrucieństwu myśliwych Janina Duszejko z nagrodzonego w Berlinie Pokotu Agnieszki Holland. Czasami będą musiały odnaleźć się w zdominowanym przez mężczyzn świecie kłamstw i perwersji, jak bohaterki filmu Park Chan-wooka, Służąca.

Nie zabraknie kobiet przełamujących stereotypy i powszechnie obowiązujące reguły społeczne. Pięć sióstr zmuszonych do zamążpójścia w ramach kary za niestosowne zachowanie spróbuje odzyskać wolność w wielokrotnie nagradzanym filmie Mustang. Maggie Smith jako ekscentryczna Dama w vanie wbrew swoim przyzwyczajeniom i niechęci otoczenia zaprzyjaźni się z właścicielem podjazdu, na którym stanął jej mobilny dom. O sile kobiecej solidarności na przekór życiowym przeciwnościom i stereotypom przekonają się bohaterki słodko-gorzkiej Mandarynki oraz uciekinierki z ośrodka terapeutycznego w filmie Zwariować ze szczęścia.

Będzie też okazja, aby przyjrzeć się bliżej znanym z historii postaciom kobiecym, które twórcy filmowi ukazują w nowym świetle. Chilijski reżyser Pablo Larraín wraz z nominowaną do Oscara Natalie Portman prezentują nieznaną twarz Jackie Kennedy - najsłynniejszej i najbardziej tajemniczej Pierwszej Damy. Karolina Gruszka portretuje noblistkę Marię Skłodowską-Curie jako pełną dylematów i sprzeczności wybitną badaczkę, ale i kochającą kobietę i matkę.

Miłość kobiety może przenosić góry, o czym doskonale wie Pedro Almodóvar. Siłę kobiecych uczuć po raz kolejny pokaże w swoim najnowszym filmie Julieta. Żyjąca przeszłością Rebecca Hall w filmie Nie ma mowy! spróbuje pogodzić miłość do zmarłego męża z rodzącym się nowym uczuciem. W towarzystwie Blake Lively Michiela Huismana widzowie Kina Pod Baranami sprawdzą, czy Wiek Adaline ma dla zakochanych znaczenie, a dzięki Meryl Streep i Clintowi Eastwoodowi na zawsze zapamiętają Co się wydarzyło w Madison County.

Bohaterki tego tygodnia są jednak przede wszystkim na wskroś ludzkie, a więc niepozbawione wad. Tytułowa Nauczycielka z filmu Jana Hřebejka to sprytna manipulatorka z koneksjami w partii, a Dziewczyna z pociągu grana przez Emily Blunt jest nieszczęśliwą, uzależnioną od alkoholu kobietą, której nałóg sprawia, że nikt jej nie wierzy.

Nie zabraknie niezwykłych kobiet żyjących w zwykłym świecie, jak choćby estońska Matka opiekująca się pogrążonym w śpiączce synem. Isabelle Huppert będzie musiała zadać sobie pytanie: Co przynosi przyszłość? kiedy uporządkowane życie jej bohaterki legnie w gruzach. O losach trzech kobiet osieroconych przez niewidzianego od lat ojca opowie mistrz filmowej codzienności Hirokazu Koreeda w filmie Nasza młodsza siostra. Dzieło japońskiego reżysera prezentowane jest we współpracy z Education First - International Language Centers.

Bilety na każdy film kosztują tylko 7 złotych! Dodatkowo, w tym tygodniu, kupując bilet na Kinobranie w kasach Kina, można wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest ufundowany przez Education First aparat Instax.

 

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na seans "Mandarynki" w poniedziałek, 10 lipca, o godz. 16.15. Aby wziąć udział w losowaniu wejściówek, należy przesłać maila na adres konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS MANDARYNKA, a w treści - podając swoje dane kontaktowe.  Na Wasze zgłoszenia czekamy do poniedziałku 10 lipca, godz. 10.00. Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej drogą mailową.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
  Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
  Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
  Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  Tagi