zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmAktualności › Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/

Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/


Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.

Od piątku, 30 czerwca, krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza na 11. wakacyjny festiwal filmowy Letnie Tanie Kinobranie. Pierwszy tydzień festiwalu upłynie pod hasłem Żyć znaczy kochać. Na ekranie m. in: Robin Williams, Ryan Gosling, Emma Stone, Tom Hardy, Audrey Hepburn, Brad Pitt, Marion Cotillard, Magdalena Cielecka, Magdalena Boczarska. Bilety tylko 7 zł!

Życie bohaterów tego tygodnia koncentruje się wokół poszukiwania miłości, a mało kto znał się porywach serca równie dobrze, jak Jane Austen. W Kinie Pod Baranami będzie można w tym tygodniu zobaczyć oparty na jej powieści pt. Lady Susan film Przyjaźń czy kochanie? z Kate Beckinsale w roli głównej. Z przymrużeniem oka do tematu jak zwykle podszedł Woody Allen, który w Śmietance towarzyskiej przedstawia perypetie miłosne mieszkańców Hollywood. Fani znanego z filmu Artysta Jeana Dujardina przekonają się, czy jest Facetem na miarę, Greta Gerwig i Julianne Moore spróbują wprowadzić w życie Plan Maggie, a Ryan Gosling nauczy Steve’a Carrella grać w Kocha, lubi, szanuje. Będzie również okazja, aby ponownie zakochać się w uroczej Audrey Hepburn w niezapomnianej roli Holly Golightly w Śniadaniu u Tiffany’ego.

Nawet najgorętsze uczucia muszą czasem stawić czoła przeciwnościom. Dramatyczną stronę miłości widzowie odkryją m.in. w rozgrywającym się podczas II wojny światowej filmie Sprzymierzeni z udziałem Brada Pitta i Marion Cotillard. Francuska aktorka pojawi się także w głównej roli w filmie Z innego świata, w którym jej bohaterka będzie musiała zawalczyć o swoje szczęście.

Z konsekwencjami swoich decyzji będą musieli zmierzyć się grani przez Michaela Fassbendera i Alicię Vikander małżonkowie ze Światła między oceanami oraz główny bohater filmu Bulwar z ostatnią wielką rolą Robina Williamsa. W Zanim się pojawiłeś Emilia Clark i Sam Claflin przekonają się, co naprawdę znaczą słowa “w zdrowiu i w chorobie”, a nagrodzony Oscarem za rolę Stephena Hawkinga Eddie Redmayne udowodni, że miłość może być Teorią wszystkiego. Xavier Dolan w filmie Tom pokaże, z jakim bólem wiąże się miłość utraconaa, w nagrodzonym Złotym Niedźwiedziem w Berlinie Rozstaniu ceniony irański reżyser Asghar Farhadi opowie o dwóch rodzinach, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą na skutek przypadkowego zbiegu okoliczności.

W programie nie zabraknie również produkcji traktujących temat miłości w sposób bardzo nietypowy. Wielokrotnie nagradzany Lobster Yorgosa Lanthimosa to pełna czarnego humoru historia uczucia, które rodzi się pomiędzy dwojgiem ludzi w świecie przymusowych związków. Życie uczuciowe Locke’a, w którego w filmie Stevena Knighta wcielił się Tom Hardy, widzowie poznają wyłącznie poprzez jego rozmowy telefoniczne. W Porto Gabe Klinger przedstawi zachwycającą krytyków na całym świecie historię jednonocnej przygody, zrealizowaną na taśmie 35mm, 16mm oraz Super 8. W filmie wystąpił tragicznie zmarły Anton Yelchin w jednej ze swoich ostatnich ról, uważanej przez niektórych za jego najlepszy filmowy występ.

Polskie kino reprezentuje w tym tygodniu Sztuka kochania z Magdaleną Boczarską w roli Michaliny Wisłockiej - lekarki walczącej o wydanie książki, która na zawsze odmieniła życie seksualne Polaków. Będzie również okazja zobaczyć nagrodzone w Berlinie Zjednoczone stany miłości Tomasza Wasilewskiego, z genialnymi rolami Magdaleny Cieleckiej, Doroty Kolak, Marty Nieradkiewicz i Julii Kijowskiej.

Film Hiszpański temperament - zwariowana, romantyczna komedia ukazująca różnice między południem i północą Hiszpanii - zostanie zaprezentowany pod patronatem Education First - International Language Centers.

Letnie Tanie Kinobranie potrwa do 31 sierpnia. Przez cały czas trwania festiwalu widzowie mogą brać udział w akcji Zbieraj KINO (siedem obejrzanych filmów to jeden bilet gratis).

 

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na seans "Światła między oceanami" w środę, 5 lipca, o godz. 15.00. Aby wziąć udział w losowaniu wejściówek, należy przesłać maila na adres konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS LETNIE, a w treści - podając swoje dane kontaktowe.  Na Wasze zgłoszenia czekamy do poniedziałku 3 lipca, godz. 14.00. Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej drogą mailową.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
  Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
  Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
  Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  Tagi