zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaAktualności › Międzynarodowy Festiwal Rysowania: W Zabrzu rysować każdy może!

Międzynarodowy Festiwal Rysowania: W Zabrzu rysować każdy może!

 Plakat festiwalu

Uczestnikami imprezy mogą być i profesjonaliści i amatorzy, dzieci, młodzież i dorośli. Nie ma ograniczeń wiekowych, ani liczebnych.

Już od 20 lat w Hali MOSiR przy ul. Jana Matejki 6 w Zabrzu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Rysowania. Jego uczestnikiem może być każdy, kto tylko zechce rysować. Zadaniem uczestników jest studium rysunkowe z żywego modela. Pozuje 100 modeli. Rysownik wybiera sobie dowolnego z nich. Wszystkie rysunki są następnie oceniane według kategorii wiekowych przez pracowników naukowych uczelni plastycznych.

Uczestnicy powinni mieć swoje materiały i przybory do rysowania. Np.: sztaluga, podkładka, klamerki, brystol 100x70cm, ołówki itp.. Materiały plastyczne będzie można również kupić na miejscu. Będzie stoisko gastronomiczne na którym można będzie kupować napoje i ciepłe posiłki. Dla uatrakcyjnienia imprezy przewidziane są występy artystyczno-sportowe. Dla najmłodszych przewidziano plac zabaw.

Rysowanie rozpocznie się około godz.11:20 po wystąpieniach gości oficjalnych. (11:00 do 11:20 - wystąpienia gości oficjalnych). Zwycięscy otrzymują katalog z reprodukcjami nagrodzonych prac, dyplom i nagrody. Wystawa laureatów wraz z wręczeniem katalogów i nagród odbędzie się po letnich wakacjach, o dokładnym terminie wystawy, laureaci zostaną powiadomieni drogą e-mailową i na facebooku.

 W festiwalu każdego roku biorą udział goście zagraniczni min.: z Libanu, Francji, Słowacji, Ukrainy, Rosji, Niemiec. Podczas rysowania na scenie wystąpią zespoły: Cocotier, Meinusch Project i The Branchers.

Wstęp 5 zł (płatne w kasach) w dniu festiwalu bezpośrednio przed wejściem na halę (nie ma wstepnych zapisów).
Hala zostanie otwarta o godz.10:00.


Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
  Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
  Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
  Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
  Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
  Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
  Tagi