zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmPremiery › Mr. Gaga /Na co do kina?/

Mr. Gaga /Na co do kina?/

[wszystkie zdjęcia: Heymann Brothers]

MR. GAGA

Reż. Tomer Heymann

Izrael 2016, dystr. Gutek Film

[dokument]

 

Treść: Dokument poświęcony postaci Ohada Naharina - światowej sławy choreografa, który zrewolucjonizował myślenie o tańcu. Film śledzi jego karierę, pokazując m.in. genezę stylu gaga.

Za: Niepozorny, ale fascynujący wgląd w biografię wielkiego indywidualisty. Biografię pełną nieoczekiwanych zwrotów i zaskakujących wydarzeń. Przepełnioną pasją, jak i wielką miłością. Dla miłośników tańca współczesnego - lektura obowiązkowa.

Przeciw: Bardziej studium charakteru niż pełnowymiarowa, chronologiczna opowieść o karierze. Sporo niedomówień, które mogą zdezorientować widzów dopiero poznających dorobek bohatera.

Na marginesie: Tytułowy Mr. Gaga nie ma nic wspólnego z Lady Gagą. Naharin opracował własny styl tanecznej terapii na długo przed karierą amerykańskiej wokalistki. W jego rozumieniu Gaga to wsłuchiwanie się w ciało. Doświadczenie, które jest dostępne nie tylko profesjonalnym tancerzom. Naharin osobiście prowadzi warsztaty z amatorami, zgłębiające taneczne techniki.

U nas: Naharin to absolutny fenomen. Człowiek, który profesjonalnym tańcem zajął się dopiero w wieku... 22 lat. Rodzynek bez doświadczenia baletowego, "wywieziony" do Nowego Jorku przez Marthę Graham, gdzie nadrabia braki edukacyjne uczęszczając jednocześnie do dwóch szkół. I ćwiczy obok takich tuzów jak Rudolf Nurejew. Tylko po to, aby wrócić do ojczyzny i tworzyć od podstaw własną koncepcję tańca - przeczytaj recenzję filmu.

 

 

Poznaj pozostałe premiery [kliknij po więcej]:

KONG: WYSPA CZASZEK - Zespół badaczy wyrusza w wyprawę na odległą, położoną na Pacyfiku wyspę. Zapomniane przez cywilizację miejsce ma jednego mitycznego władcę - King Konga. Wkrótce okazuje się, iż ekspedycja będzie musiała stawić czoła nie tylko jemu. A militarne zaplecze nie pomoże przy konfrontacji z siłą potężnych istot.

CHATA - Mack przeżywa osobistą tragedię, gdy pewnego dnia jego córka zostaje porwana. Nie wiedząc, jaki jest los dziewczynki, pogrąża się w rozpaczy. Kilka lat później otrzymuje list. Jego nadawca zaprasza do leśnej chaty, w której miał rozegrać się dramat porwanej córki. Bohater postanawia wyruszyć w tajemniczą podróż.

WYKLĘTY - Historia jednego z ostatnich tzw. Żołnierzy Wyklętych. Józef Franczak, pseudonim Lalek, walczył z władzą ludową jeszcze po 1956 roku. Nie skorzystał z amnestii i pozostawał dla UB nieuchwytny.

CAPTAIN FANTASTIC - Ben wraz z szóstką dzieci wiedzie samotny żywot na amerykańskiej prowincji. W wyniku zrządzeń losu, musi jednak opuścić dom. Przed całą rodziną ciężkie zadanie przystosowania się do reguł panujących w ludzkim świecie.

TULIPANOWA GORĄCZKA - Młoda Sophia zostaje wydana za mąż za starszego, bogatego kupca. Ten u znanego malarza zamawia małżeński portret. Między Sophią i artysty rodzi się skryte uczucie.

ZWARIOWAĆ ZE SZCZĘŚCIA - Beatrice i Donatellę więcej dzieli niż łączy. Mimo tego, podejmują decyzję o wspólnej ucieczce z zakładu psychiatrycznego. Kilka chwil wolności w "normalnym" świecie scementuje nietypową przyjaźń.

ZŁO WE MNIE - Katolicka szkoła w Bramford pustoszeje na okres świąteczny. W internacie pozostają jedynie Katherine i Rose. Na miejsce przybywa tajemnicza Joan. Dziewczyna skrywa mroczny sekret. Przed bohaterkami ciężka próba przeciwstawienia się złu.

ŚWIATŁO I CIEŃ - Chehnaz wyjeżdża ze Stambułu do małego nadmorskiego miasteczka. W tamtejszym szpitalu musi dokończyć psychiatryczne szkolenie. W trakcie pobytu uświadamia sobie kryzys we własnym małżeństwie i nawiązuje przyjaźń z pacjentką, którą wbrew woli wydano za mąż.

MUNIO: STRAŻNIK KSIĘŻYCA - Psotny Munio otrzymuje odpowiedzialne zadanie. Musi razem z bohaterskim Stalonem strzec Księżyca i Słońca. Niestety, beztroska bohatera doprowadza do tragedii. Księżyc i Słońce zostają wykradzione przez złego maga. Munio musi przywrócić porządek na niebiosach.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • O takim stylu tanecznym nigdy nie słyszałam, ale ten dokument chętnie bym obejrzała. Zawsze podziwiam tancerzy, bo ich całe młodzieńcze (a czasem i późniejsze) życie to ciągła praca nad sobą, duży wysiłek fizyczny, kontuzje, diety. Tylko najbardziej zdeterminowani potrafią to przetrwać. Szczególnie chylę czoła przed baletmistrzami.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
Tagi