zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmPremiery › Mr. Gaga /Na co do kina?/

Mr. Gaga /Na co do kina?/

[wszystkie zdjęcia: Heymann Brothers]

MR. GAGA

Reż. Tomer Heymann

Izrael 2016, dystr. Gutek Film

[dokument]

 

Treść: Dokument poświęcony postaci Ohada Naharina - światowej sławy choreografa, który zrewolucjonizował myślenie o tańcu. Film śledzi jego karierę, pokazując m.in. genezę stylu gaga.

Za: Niepozorny, ale fascynujący wgląd w biografię wielkiego indywidualisty. Biografię pełną nieoczekiwanych zwrotów i zaskakujących wydarzeń. Przepełnioną pasją, jak i wielką miłością. Dla miłośników tańca współczesnego - lektura obowiązkowa.

Przeciw: Bardziej studium charakteru niż pełnowymiarowa, chronologiczna opowieść o karierze. Sporo niedomówień, które mogą zdezorientować widzów dopiero poznających dorobek bohatera.

Na marginesie: Tytułowy Mr. Gaga nie ma nic wspólnego z Lady Gagą. Naharin opracował własny styl tanecznej terapii na długo przed karierą amerykańskiej wokalistki. W jego rozumieniu Gaga to wsłuchiwanie się w ciało. Doświadczenie, które jest dostępne nie tylko profesjonalnym tancerzom. Naharin osobiście prowadzi warsztaty z amatorami, zgłębiające taneczne techniki.

U nas: Naharin to absolutny fenomen. Człowiek, który profesjonalnym tańcem zajął się dopiero w wieku... 22 lat. Rodzynek bez doświadczenia baletowego, "wywieziony" do Nowego Jorku przez Marthę Graham, gdzie nadrabia braki edukacyjne uczęszczając jednocześnie do dwóch szkół. I ćwiczy obok takich tuzów jak Rudolf Nurejew. Tylko po to, aby wrócić do ojczyzny i tworzyć od podstaw własną koncepcję tańca - przeczytaj recenzję filmu.

 

 

Poznaj pozostałe premiery [kliknij po więcej]:

KONG: WYSPA CZASZEK - Zespół badaczy wyrusza w wyprawę na odległą, położoną na Pacyfiku wyspę. Zapomniane przez cywilizację miejsce ma jednego mitycznego władcę - King Konga. Wkrótce okazuje się, iż ekspedycja będzie musiała stawić czoła nie tylko jemu. A militarne zaplecze nie pomoże przy konfrontacji z siłą potężnych istot.

CHATA - Mack przeżywa osobistą tragedię, gdy pewnego dnia jego córka zostaje porwana. Nie wiedząc, jaki jest los dziewczynki, pogrąża się w rozpaczy. Kilka lat później otrzymuje list. Jego nadawca zaprasza do leśnej chaty, w której miał rozegrać się dramat porwanej córki. Bohater postanawia wyruszyć w tajemniczą podróż.

WYKLĘTY - Historia jednego z ostatnich tzw. Żołnierzy Wyklętych. Józef Franczak, pseudonim Lalek, walczył z władzą ludową jeszcze po 1956 roku. Nie skorzystał z amnestii i pozostawał dla UB nieuchwytny.

CAPTAIN FANTASTIC - Ben wraz z szóstką dzieci wiedzie samotny żywot na amerykańskiej prowincji. W wyniku zrządzeń losu, musi jednak opuścić dom. Przed całą rodziną ciężkie zadanie przystosowania się do reguł panujących w ludzkim świecie.

TULIPANOWA GORĄCZKA - Młoda Sophia zostaje wydana za mąż za starszego, bogatego kupca. Ten u znanego malarza zamawia małżeński portret. Między Sophią i artysty rodzi się skryte uczucie.

ZWARIOWAĆ ZE SZCZĘŚCIA - Beatrice i Donatellę więcej dzieli niż łączy. Mimo tego, podejmują decyzję o wspólnej ucieczce z zakładu psychiatrycznego. Kilka chwil wolności w "normalnym" świecie scementuje nietypową przyjaźń.

ZŁO WE MNIE - Katolicka szkoła w Bramford pustoszeje na okres świąteczny. W internacie pozostają jedynie Katherine i Rose. Na miejsce przybywa tajemnicza Joan. Dziewczyna skrywa mroczny sekret. Przed bohaterkami ciężka próba przeciwstawienia się złu.

ŚWIATŁO I CIEŃ - Chehnaz wyjeżdża ze Stambułu do małego nadmorskiego miasteczka. W tamtejszym szpitalu musi dokończyć psychiatryczne szkolenie. W trakcie pobytu uświadamia sobie kryzys we własnym małżeństwie i nawiązuje przyjaźń z pacjentką, którą wbrew woli wydano za mąż.

MUNIO: STRAŻNIK KSIĘŻYCA - Psotny Munio otrzymuje odpowiedzialne zadanie. Musi razem z bohaterskim Stalonem strzec Księżyca i Słońca. Niestety, beztroska bohatera doprowadza do tragedii. Księżyc i Słońce zostają wykradzione przez złego maga. Munio musi przywrócić porządek na niebiosach.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • O takim stylu tanecznym nigdy nie słyszałam, ale ten dokument chętnie bym obejrzała. Zawsze podziwiam tancerzy, bo ich całe młodzieńcze (a czasem i późniejsze) życie to ciągła praca nad sobą, duży wysiłek fizyczny, kontuzje, diety. Tylko najbardziej zdeterminowani potrafią to przetrwać. Szczególnie chylę czoła przed baletmistrzami.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi