zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaAktualności › Museum Selfie Day: Pstryknij fotkę eksponatowi

Museum Selfie Day: Pstryknij fotkę eksponatowi

 fot. mat. prasowe Muzeum Warmii i Mazur

18 stycznia placówki muzealne z całego świata zachęcają do... robienia fotek. Nie tylko tych "sweet", ale zawsze z wartościową sztuką w tle. Wszystko z powodu Museum Selfie Day.

 

Zakaz fotografowania? Tego typu ograniczenie to w przypadku większości muzeów na szczęście odległa przeszłość. Co po części wynika z ekspansji urządzeń mobilnych oraz portali społecznościowych. Narzędzi, które zrewolucjonizowały sposób odbioru sztuki muzealnej. Przypomina o tym raz w roku, oryginalna zdobywająca przychylność coraz większej liczby instytucji. Oficjalny międzynarodowy dzień... robienia selfie w muzeów. Nie tylko sobie, ale też eksponatom.

 fot. Muzeum Warmii i Mazur

W tym roku Museum Selfie Day odbędzie się on 18 stycznia. To nie tylko okazja do pstryknięcia sweet foci, ale też wykazania się odrobiną kreatywności. Zdjęcia robione tego dnia w muzeach trafiają do sieci i uczestniczą w rozlicznych konkursach. Łącznikiem akcji w portalach społecznościowym jest #MuseumSelfie.  Samo przedsięwzięcie stanowi doskonały przykład oddolnej idei, która pomaga promocji kultury. Miłośnicy "instagramowych" fotek sprawili, iż muzea stają się "trendy".

Również w Polsce Museum Selfie Day zyskało fanów. Jeszcze w 2015 roku krakowskie Muzeum Narodowe organizowało konkurs na fotkę z wybranymi eksponatami. Placówek, które dołączą się do akcji z pewnością nie zabraknie. Olsztyńskie Muzeum Warmii i Mazur zachęca do robienia selfie, pokazując kolaż "Portretu kobiety" Szapocznikow ze smartfonem. Własne fotki z eksponatami można przesyłać nie tylko na Facebook czy Instagram, ale też adres mailowy muzeum. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Analogiczny konkurs organizuje m.in. Muzeum Okręgowe w Lesznie.

Takich inicjatyw będzie w dniu 18 stycznia zapewne więcej. Nawet, jeśli muzeum w Twojej okolicy nie organizuje podobnego konkursu, i tak warto wybrać się tam ze smartfonem. I promować lokalne wystawy w obiegu społecznościowym. Za pomocą hasztagu, który za kilka dni połączy miłośników sztuki z całego świata. 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Jakoś smartfon i muzeum mi do siebie nie pasują, ale jeśli taka inicjatywa zwiększy ilość zwiedzających, to super. Nie neguję, bo zawsze jest to jakiś sposób promocji.. a nuż ktoś dzięki temu zainteresuje się sztuką

  • Jezeli Museum Selfie Day ma przyciagnac do muzeow wiecej odwiedzajacych,to zycze powodzenia.Zeby tylko pozniej nie trzeba bylo czytac informacji o kolejnych zniszczonych eksponatach,przy okazji szukania najlepszego ujecia. :)

  • Szal robienia selfie szczesliwie mnie ominal i jestem gleboko przekonana,ze w tym temacie nic sie w przyszlosci nie zmieni.Museum Selfie Day tez nie zmieni mojego nastawienia wobec tego kuriozalnego zjawiska.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi