zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plDesignArtykuły › Muzeum Domków Lalek. Dla dzieci od 5 do 105 lat! /zdjęcia/

Muzeum Domków Lalek. Dla dzieci od 5 do 105 lat! /zdjęcia/

[wszystkie zdjęcia: mat. prasowe]

Dziesiątki uroczych wnętrz, tysiące maleńkich drobiazgów.  Niezwykłe warszawskie muzeum obchodzi 1. urodziny.  

Muzeum Domków dla Lalek, to placówka unikalna w skali europejskiej, powstała w czerwcu 2016 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, z inicjatywy Fundacji Belle Époque. Historyczne domki dla lalek – stosunkowo mało w Polsce znane, stanową fascynujący dokument dawnych epok a prezentacja ich na wystawie muzealnej jest idealnym sposobem na przybliżenie zwiedzającym dawnych obyczajów, przemijających zawodów, mód w sposobie urządzania wnętrz i ubioru, stylów architektonicznych a nawet zjawisk społecznych.

To inicjatywa, która oprócz walorów kulturalno-edukacyjnych, sprzyja budowaniu więzi między pokoleniami (co w dobie konsumpcjonizmu jest głęboką wartością) – magia domków (ekspozycja czy warsztaty) zachęca do kreatywnej pracy twórczej - dzieci, rodziców i dziadków. To miejsce przenoszące w czasy dzieciństwa, które wywołuje na twarzach zwiedzających zachwyt, radość, często zdumienie, a nawet powoduje chwile nostalgii i zadumy.

Na zawartość ekspozycji składa się ponad 100 historycznych domów, sklepików i pokoi dla lalek. To także unikatowa kolekcja zabawek sakralnych. Dziesiątki uroczych wnętrz, tysiące maleńkich drobiazgów. Niezliczona ilość godzin wspaniałej zabawy, która dawno przeminęła, ale której czar urzeka nas do dziś.

Muzeum znajduje się przy Placu Defilad 1.

 

Napisz artykuł
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
  Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
  Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
  Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
  Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
  Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
  Tagi