zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › 'Muzyka filmowa' w Narodowym Forum Muzyki /konkurs/

'Muzyka filmowa' w Narodowym Forum Muzyki /konkurs/

fot. materiały pras.

13 stycznia, godz. 19:00


Wykonawcy:

Tateo Nakajima – dyrygent
NFM Filharmonia Wrocławska

 
Program:

Muzyka filmowa w aranżacjach Jana Walczyńskiego

H. Zimmer Drink Up Me Hearties, Jack Sparrow z filmu Piraci z Karaibów

K. Badelt Underwater March, One Last Shot z filmu Piraci z Karaibów

H. Zimmer Canyon Chase, Rain, Run Free, Homeland z filmu Mustang z Dzikiej Doliny

J. Williams Main Title, The Little People, Princess Leia’s Theme,  and End Title z filmu Gwiezdne wojny

J.N. Howard – muzyka z filmu Ostatni władca wiatru

Przewidziana jest przerwa [30']

Obchodzący w tym roku swoje 85. urodziny John Williams jest dziś uznawany za legendę muzyki filmowej. Jego kompozycje są znane na całym świecie, choć niekiedy nie kojarzy się ich bezpośrednio z nazwiskiem artysty. Jednak nie ma co ukrywać – wszystkie części Star Wars bez muzyki Williamsa byłyby zupełnie innymi filmami!

Pierwszy raz ścieżkę dźwiękową do filmu Williams stworzył, mając 27 lat i od tego czasu skomponował muzykę do 113 produkcji. W swojej trwającej ponad pół wieku karierze tworzył z najlepszymi – wśród nich wyróżnia się chociażby postać Stevena Spielberga, z którym nawiązał wieloletnią współpracę. W efekcie powstały kultowe obrazy, jak chociażby E.T. czy Lista Schindllera. O sile talentu Williamsa świadczy przede wszystkim to, że jego muzyka od razu „wpada w ucho” i pozostaje w pamięci na długi czas – tak jak słynny Marsz imperialny czy melodie z Piratów z Karaibów.

Nie bez powodu zresztą kompozytor został uhonorowany licznymi wyróżnieniami za twórczość filmową, wśród których bodaj największe wrażenie wywiera 50 nominacji do Oscara. Co ciekawe, droga do tak wielkiego sukcesu zaczęła się od… grania na fortepianie w klubach nocnych i pisania muzyki do seriali telewizyjnych.

Podczas „filmowego” wieczoru w Narodowym Forum Muzyki spotkamy się również z twórczością Hansa Zimmera. Tym razem zamiast znanych wszystkim melodii z Gladiatora czas na drugie oblicze artysty – Zimmer znany jest bowiem również jako autor świetnej muzyki do filmów animowanych. Za piosenkę Here I am do Mustanga z Dzikiej Doliny, powstałą we współpracy z Bryanem Adamsem (tekst), kompozytor otrzymał Złoty Glob. W programie koncertu pojawi się również kolejne, słynne w Hollywood nazwisko Jamesa N. Howarda, twórcy muzyki do wielu kultowych obrazów, takich jak Szósty zmysł czy Adwokat diabła.

KONKURS

Mamy dla Was 1 podwójne zaproszenie do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać maila na adres: konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS MUZYKA FILMOWA, a w treści - podając swoje dane kontaktowe. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 12.01 do godz. 14:00.


Napisz artykuł
Tagi   nfm, konkurs, bilety
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Wielka szkoda, że mieszkam daleko od Warszawy i nie mógłbym wziąć udziału w koncercie. Na pewno spróbowałbym swoich sił w konkursie. Już kilkukrotnie brałem udział w tego typu koncertach i muszę przyznać, że nie da się opisać słowami emocji jakie się wtedy odczuwa. Trzeba przeżyć to osobiście!

  • koncert odbędzie się we Wrocławiu :) szkoda, że newsletter dotarł 13. stycznia o 6 rano, a konkurs trwał do 12. stycznia...pech

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
'Wieloryb The Globe' w Łaźni Nowej: Mów do mnie jeszcze /recenzja spektaklu/ Teatr / Recenzje
Krzysztof Globisz i silent disco? Wzruszający spektakl Mateusza Pakuły i Evy Rysovej to pytania o terapeutyczną moc teatru oraz udział w nim...
'Jedynaczka': Nieznana powieść matki Henryka Sienkiewicza
Do fascynującego odkrycia doszło w Bibliotece Narodowej – jedna z pracownic odnalazła nieznaną powieść pt. "Jedynaczka" autorstwa...
Paul McCartney pozwał Sony
Paul McCartney złożył pozew przeciwko wydawcy muzycznemu Sony ATV Music Publishing. Artysta chce odzyskać prawa autorskie do ponad 260...
Cynthia Delaney Suwito: Sztuka szydełkowana makaronem Rafała Wojaczka wiersze obłąkane według Floriana Śmieji
Tagi