zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › 'Muzyka filmowa' w Narodowym Forum Muzyki /konkurs/

'Muzyka filmowa' w Narodowym Forum Muzyki /konkurs/

fot. materiały pras.

13 stycznia, godz. 19:00


Wykonawcy:

Tateo Nakajima – dyrygent
NFM Filharmonia Wrocławska

 
Program:

Muzyka filmowa w aranżacjach Jana Walczyńskiego

H. Zimmer Drink Up Me Hearties, Jack Sparrow z filmu Piraci z Karaibów

K. Badelt Underwater March, One Last Shot z filmu Piraci z Karaibów

H. Zimmer Canyon Chase, Rain, Run Free, Homeland z filmu Mustang z Dzikiej Doliny

J. Williams Main Title, The Little People, Princess Leia’s Theme,  and End Title z filmu Gwiezdne wojny

J.N. Howard – muzyka z filmu Ostatni władca wiatru

Przewidziana jest przerwa [30']

Obchodzący w tym roku swoje 85. urodziny John Williams jest dziś uznawany za legendę muzyki filmowej. Jego kompozycje są znane na całym świecie, choć niekiedy nie kojarzy się ich bezpośrednio z nazwiskiem artysty. Jednak nie ma co ukrywać – wszystkie części Star Wars bez muzyki Williamsa byłyby zupełnie innymi filmami!

Pierwszy raz ścieżkę dźwiękową do filmu Williams stworzył, mając 27 lat i od tego czasu skomponował muzykę do 113 produkcji. W swojej trwającej ponad pół wieku karierze tworzył z najlepszymi – wśród nich wyróżnia się chociażby postać Stevena Spielberga, z którym nawiązał wieloletnią współpracę. W efekcie powstały kultowe obrazy, jak chociażby E.T. czy Lista Schindllera. O sile talentu Williamsa świadczy przede wszystkim to, że jego muzyka od razu „wpada w ucho” i pozostaje w pamięci na długi czas – tak jak słynny Marsz imperialny czy melodie z Piratów z Karaibów.

Nie bez powodu zresztą kompozytor został uhonorowany licznymi wyróżnieniami za twórczość filmową, wśród których bodaj największe wrażenie wywiera 50 nominacji do Oscara. Co ciekawe, droga do tak wielkiego sukcesu zaczęła się od… grania na fortepianie w klubach nocnych i pisania muzyki do seriali telewizyjnych.

Podczas „filmowego” wieczoru w Narodowym Forum Muzyki spotkamy się również z twórczością Hansa Zimmera. Tym razem zamiast znanych wszystkim melodii z Gladiatora czas na drugie oblicze artysty – Zimmer znany jest bowiem również jako autor świetnej muzyki do filmów animowanych. Za piosenkę Here I am do Mustanga z Dzikiej Doliny, powstałą we współpracy z Bryanem Adamsem (tekst), kompozytor otrzymał Złoty Glob. W programie koncertu pojawi się również kolejne, słynne w Hollywood nazwisko Jamesa N. Howarda, twórcy muzyki do wielu kultowych obrazów, takich jak Szósty zmysł czy Adwokat diabła.

KONKURS

Mamy dla Was 1 podwójne zaproszenie do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać maila na adres: konkurs@kulturaonline.pl, w temacie wpisując KONKURS MUZYKA FILMOWA, a w treści - podając swoje dane kontaktowe. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 12.01 do godz. 14:00.


Napisz artykuł
Tagi   nfm, konkurs, bilety
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Wielka szkoda, że mieszkam daleko od Warszawy i nie mógłbym wziąć udziału w koncercie. Na pewno spróbowałbym swoich sił w konkursie. Już kilkukrotnie brałem udział w tego typu koncertach i muszę przyznać, że nie da się opisać słowami emocji jakie się wtedy odczuwa. Trzeba przeżyć to osobiście!

  • koncert odbędzie się we Wrocławiu :) szkoda, że newsletter dotarł 13. stycznia o 6 rano, a konkurs trwał do 12. stycznia...pech

  • Jezeli milosnicy uniwersum "Gwiezdne wojmy" byli zawiedzeni brakiem muzyki skomponowanej przez Johna Williamsa do filmu "Łotr 1.Gwiezdne wojny-historie",to moga teraz wybrac sie do Narodowego Forum Muzyki..

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Materia Prima 2017: Tradycyjne lalki wodne /relacja - zdjęcia/ Teatr / Recenzje
Z dalekiego Hanoi zawitała do Krakowa unikatowa odmiana lalkarskiej sztuki. Teatr na wodzie oznacza dla Wietnamczyków coś więcej niż tylko...
Jarocin Festiwal 2017: Odliczanie rozpoczęte
Ambasadorzy, koncerty i happeningi poświęcone pamięci Czesława Niemena czy Jarocińskie Rytmy Młodych - to tylko niektóre z niespodzianek...
'Miłość nie zna granic': Koncert w Mazowieckim Teatrze Muzycznym
O tym, że miłość nie zna granic, ani kulturowych, ani państwowych wiemy wszyscy. I właśnie to przemyślenie stało się głównym motywem koncertu,...
Zawieszony teatr: Podaruj bilet nieznajomemu 'N Sync planują reaktywację
Tagi