zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmPremiery › Na co do kina? Azyl, Amok i Life

Na co do kina? Azyl, Amok i Life


W kinach 8 premier, m.in. poruszająca historia z okupacji w scenerii warszawskiego Zoo, thriller inspirowany głośną zbrodnią pisarza i ambitna fantastyka w gwiazdorskiej obsadzie.

Poniżej nasz subiektywny przewodnik po filmowych premier. Który z filmów ma największe szanse na frekwencyjny sukces? Czego nie przegapić, a co sobie odpuścić? Podpowiadamy!

 

TO BĘDZIE HIT!

 

"AZYL" nie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zachodniej krytyki. Niemniej to rzadki we współczesnym kinie, przykład anglojęzycznej produkcji, która przypomina o polskim heroizmie w czasach II wojny światowej. Heroizmie jednostkowym, powszednim, ale poruszającym pod ludzkim względem. Nowozelandzka reżyserka Niki Caro sięgnęła po historię państwa Żabińskich, dyrektorów warszawskiego ogrodu zoologicznego, W trakcie okupacji na terenie Zoo ukrywali dziesiątki Żydów, ryzykując swoim życiem. Dzięki brytyjsko- amerykańskiej produkcji o ich bohaterstwie może dowiedzieć się teraz cały świat. Zwłaszcza, że do filmu zaangażowano zacną obsadę. W rolę Antoniny Żabińskiej wciela się sama Jessica Chastain.

Dystrybutor - UIP

 

 

NIE PRZEGAP!

 

"AMOK" wchodzi na ekrany kin w aurze obyczajowego skandalu. Wielu ma za złe eksploatację tabloidowego tematu o autorze, który opisał w powieści swoją zbrodnię. Pojawiły się nawet próby zablokowania premiery filmu. Nie zmienia to jednak faktu, iż reżyserka Kasia Adamik sięgnęła po fascynujący materiał. Bliski amerykańskim thrillerom, jeśli chodzi o wiwisekcję psychopatycznej osobowości. Wbrew pozorom, to nie tylko odtworznie zbrodni, ale i historia trudnego śledztwa, gdzie naprzeciwko siebie stają ambitny śledczy oraz skrywający mroczną tajemnicę pisarz. To pojedynek również aktorski, rozpisany na wyraziste role Mateusza Kościukiewicza i Łukasza Simlata. Warto spojrzeć i na drugi plan, gdzie pojawia się m.in. Jan Peszek.

Dystrybutor: Kino Świat

 

 

 

"LIFE" to kolejny po "Interstellar", "Grawitacji" i "Nowym początku" przykład odradzania się w wysokobudżetowym kinie fantastyki naukowej. Mimo iż filmowi Daniela Espinosy daleko od ambitnej i spekulatywnej tematyki tamtych dzieł, widz otrzymuje wciągającą, szanującą inteligencję historię. Po części zbieżną z widowiskami typu "Obcy", ale ratującą się walorami produkcyjnymi (scenografia i efekty specjalne) oraz przede wszystkim aktorstwem. Z istotą zagrażającą ludzkiem gatunkowi walczy m.in. Jake Gyllenhaal, potwierdzający talent do kreowania postaci postawionych przed ekstremalnym wyzwaniem.

Dystrybutor: UIP

 

 

POD ROZWAGĘ


 

"OSTATNIE DNI MIASTA" są obowiązkową lekturą dla wszystkich zainteresowanych tematyką Bliskiego Wschodu. Unikatowe spojrzenie na Arabską Wiosnę. Rezultat wielu lat pracy z kamerą reżysera Tamera El Saida, który stworzył coś na kształt intymnej kroniki z życia rodzimego Kairu. Uwzględniającej i niepokoje społeczne i osobiste perypetie. Ale to również film bardzo poetycki, stawiający widzom spore wymagania. Bliższy esejowi dokumentalnemu niż zwartej, logicznej fabule. Warto przed seanem zrobić sobie małą prasówkę, aby wiedzieć do jakich wydarzeń odwołuje się reżyser.

Dystrybutor: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

 

 

 

"CIENIE" świadczą o tym, iż słynna tradycja francuskiego kina kryminalnego jest wciąż żywa. I nadal mocno posiłkuje się hollywoodzkimi wzorcami. Choć na swój unikalny sposób. Film Thomasa Kruithofa łączy więc w sobie elementy sensacyjnej intrygi z teoriami spiskowymi. A wszystko pokazywane przez pryzmat samotnego bohatera, postawionego w sytuacji bez wyjścia. Sporo tu schematycznych rozwiązań, łącznie z nieco rozczarowującym finałem. Całości broni jednak znakomity Francois Cluzet. Kto pamięta go z pociesznej roli w "Nietykalnych", będzie mocno zaskoczony. Bardzo dynamiczna i mocna kreacja.

Dystrybutor: Mayfly.


 

 

NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

 


"POWER RANGERS" odświeżają kolejną ikoniczną paczkę superbohaterów. Niestety, tym razem materiał źródłowy jest tyleż kuriozalny, co twórców mocno ograniczający. To, co na kreskówkach i w serialu telewizyjnym cieszyło dziecięcego widza, na dużym ekranie zamienia się w kiczowate widowisko. Co prawda, nie jest tak źle jak w przypadku "G.I. Joe", ale można od razu zapomnieć o stylowej oprawie typu ekranizacje Marvela. I nie pomogą ani Elizabeth Banks ani Bryan Cranston. Młodzi odbiorcy będa zapewne i tak zachwyceni. Rodzice powinni natomiast szykować się na atak kolejnej franczyzy w zakresie przyborów szkolnych i odzieży.

Dystrybutor: Monolith Films

 

 

 

"ZAJĄC MAX RATUJE WIELKANOC", czyli Niemcy podrabiają amerykańskie animacje celując w świąteczny, wielkanocny nastrój. Film w reżyserii Ute von Munchow-Pohl cechuje więc Shrekowe poczucie humoru oraz skrojona pod dziecięcą wyobraźnię awanturnicza akcja. Z obowiązkowym 3D dla podrasowania grafiki. Przyjemny wypełniacz przedświąteczny, na którym dobrze będą bawić się przede wszystkim bardzo młodzi widzowie.

Dystrybutor: Kino Świat

 

 

 

 "BAJA JAGA" to nie "Babadook". Spore rozczarowanie dla tych, którzy oczekiwali powiewu świeżości w formule kina grozy. Brytyjski horror gra bardzo znaczonymi kartami. Serwując mocno konwencjonalną opowieść o bohaterce zmagającej się z nadprzyrodzoną istotą. Na plus reżyserowi należy zapisać próby wpisania całości w ramy psychologicznego dramatu (z wątkiem macierzyńskim w tle) oraz elementy baśniowej otoczki. Film zawodzi jednak jako rasowy horror.

Dystrybutor: Forum Film Poland

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Power Rangers odświeżona, nowa wersja? To musi być dość komiczne, zważywszy na to, że serial, który przed wielu laty był emitowany dla dzieci i młodzieży już wtedy był raczej kiczowaty. Oczywiście wielu oglądało, lubiło, wcielało się w bohaterów itp., ale czy odświeżanie tej produkcji nie było wyrzuceniem pieniędzy? Owszem, twórcy pewnie będą bazować na jakimś sentymencie młodych ludzi, ale pieniądze na produkcje tego filmu można było moim zdaniem przeznaczyć na coś bardziej wartościowego ;)

  • Azyl to film, który warto zobaczyć. Historia dobrze opowiedziana. Osobiście doceniam również przygotowanie do roli Jessiki Chastain. która odwiedziła córkę głównej bohaterki oraz czytała książkę, dzięki czemu dobrze zaprezentowała główną bohaterkę. Polecam również książkę.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/ Film / Premiery
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/
Wspólnie z krakowskim Kinem Pod Baranami zapraszamy na wakacyjną sesję "filmoznawczą". Wielkie filmy za małe pieniądze. Mamy dla Was podwójne...
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
Tagi