zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWokół kulturyArtykuły › Nagrody Kisiela za ubiegły rok rozdane

Nagrody Kisiela za ubiegły rok rozdane

 Statuetka nagrody/ fot. materiały prasowe

Laureatami Nagrody Kisiela 2016 zostali: Paweł Kukiz, Paweł Jabłoński i Andrzej Zarajczyk. Statuetki w kategoriach: polityk, przedsiębiorca i publicysta, wręczono w warszawskim Teatrze Capitol.

Jak czytamy w wyjaśnieniu kapituły nagrody, Paweł Kukiz został wyróżniony za „rocka i kruszenie skał w polityce”, Andrzej Zarajczyk za ,,skuteczne odpalanie silników polskiej motoryzacji”, natomiast Paweł Jabłoński za ,,stworzenie zielonej wyspy zanim ktokolwiek o niej pomyślał”.

Ostatni z nagrodzonych to zastępca redaktora naczelnego ,,Rzeczpospolitej” oraz wieloletni kierownik działu ekonomicznego tejże gazety. Pełnił on także funkcję redaktora naczelnego ,,Uważam Rze”. Stworzył znany ranking 500 największych firm polskich, a następnie również firm europejskich. Nagrodzony w kategorii ,,przedsiębiorca” Andrzej Zarajczyk jest prezesem firm Pol-Mot i Ursus. 2 lata temu uzyskał on również tytuł Managera Roku, przyznawany na Bałkanach za wspieranie tamtejszego biznesu i gospodarki. Paweł Kukiz to muzyk, polityk, inicjator komitetu wyborczego Kukiz’15 i poseł na Sejm VIII kadencji.

Przypomnijmy, że Nagroda Kisiela to wyróżnienie przyznawane od 1990 roku pod patronatem tygodnika ,,Wprost” i ustanowione przez Stefana Kisielewskiego. Po jego śmierci przyznaje ją Kapituła Nagrody Kisiela, którą tworzą dawni laureaci. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. Jan Krzysztof Bielecki i Adam Michnik, Jan Rokita, Marian Krzaklewski, Jerzy Buzek, Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa, dr Irena Eris, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Andrzej Mleczko, Rafał Ziemkiewicz, Ryszard Krauze i Wiesław Walendziak.

Relacja telewizyjna z wręczenia nagród w  TVP2 10 lutego o godzinie 22.40.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
  Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
  Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
  Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
  Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
  Tagi