zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWokół kulturyArtykuły › Nagrody Kisiela za ubiegły rok rozdane

Nagrody Kisiela za ubiegły rok rozdane

 Statuetka nagrody/ fot. materiały prasowe

Laureatami Nagrody Kisiela 2016 zostali: Paweł Kukiz, Paweł Jabłoński i Andrzej Zarajczyk. Statuetki w kategoriach: polityk, przedsiębiorca i publicysta, wręczono w warszawskim Teatrze Capitol.

Jak czytamy w wyjaśnieniu kapituły nagrody, Paweł Kukiz został wyróżniony za „rocka i kruszenie skał w polityce”, Andrzej Zarajczyk za ,,skuteczne odpalanie silników polskiej motoryzacji”, natomiast Paweł Jabłoński za ,,stworzenie zielonej wyspy zanim ktokolwiek o niej pomyślał”.

Ostatni z nagrodzonych to zastępca redaktora naczelnego ,,Rzeczpospolitej” oraz wieloletni kierownik działu ekonomicznego tejże gazety. Pełnił on także funkcję redaktora naczelnego ,,Uważam Rze”. Stworzył znany ranking 500 największych firm polskich, a następnie również firm europejskich. Nagrodzony w kategorii ,,przedsiębiorca” Andrzej Zarajczyk jest prezesem firm Pol-Mot i Ursus. 2 lata temu uzyskał on również tytuł Managera Roku, przyznawany na Bałkanach za wspieranie tamtejszego biznesu i gospodarki. Paweł Kukiz to muzyk, polityk, inicjator komitetu wyborczego Kukiz’15 i poseł na Sejm VIII kadencji.

Przypomnijmy, że Nagroda Kisiela to wyróżnienie przyznawane od 1990 roku pod patronatem tygodnika ,,Wprost” i ustanowione przez Stefana Kisielewskiego. Po jego śmierci przyznaje ją Kapituła Nagrody Kisiela, którą tworzą dawni laureaci. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. Jan Krzysztof Bielecki i Adam Michnik, Jan Rokita, Marian Krzaklewski, Jerzy Buzek, Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa, dr Irena Eris, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Andrzej Mleczko, Rafał Ziemkiewicz, Ryszard Krauze i Wiesław Walendziak.

Relacja telewizyjna z wręczenia nagród w  TVP2 10 lutego o godzinie 22.40.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
  Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
  Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
  Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
  Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
  Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
  Tagi