zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › Praktykant /Na co do kina?/

Praktykant /Na co do kina?/

[wszystkie zdjęcia: Aurora Films]

PRAKTYKANT

(Apprentice)

Reż. Junfeng Boo

W obsadzie: Firdaus Rahman, Wan Hanafi Su, Mastura Ahmad

Singapur/Hongkong 2016, dystr. Aurora Films

[dramat]

 

Treść: Aiman podejmuje pracę w malezyjskim więzieniu o zaostrzonym rygorze. Pewnego dnia otrzymuje nietypową propozycję. Pracujący na miejscu więzienny kat odchodzi na emeryturę. Po rezygnacji następcy, proponuje stanowisko Aimanowi. Mężczyzna nie wie, że z katem łączy go mroczna tajemnica z przeszłości.

Za: Singapurskie kino na surowo: klaustrofobiczny klimat więzienia, chłodna narracja scen egzekucji i problematyka etyczna, która nie przynosi łatwych moralnie rozwiązań.

Przeciw: Mimo niecodziennej, ambitnej tematyki, film pozbawiony pazura, który cechował choćby francuskiego "Proroka". Penitencjarna psychologia zbyt lakoniczna, aby szczerze zaangażować emocje widza.

Na marginesie: Inspiracją do filmu była głośna, krytyczna wobec więziennictwa w Singapurze książka Alana Shadrake'a. Przygotowania do realizacji fabuły zabrały aż 5 lat. Twórcy m.in. przeprowadzili wyczerpujący wywiad z autentycznym katem więziennym. Dla uniknięcia kontrowersji, zdjęcia kręcono w... Australii, na terenie nieużywanych cel jednego z tamtejszych zakładów karnych. Film był oficjalnym kandydatem singapurskiej kinematografii do Oscara, ale nie znalazł się na krótkiej liście nominacji.

 

 

Poznaj pozostałe premiery [kliknij po więcej]:

POKOT - Janina Duszejko to mieszkająca w Sudetach to emerytowana inżynierka. Z zapałem zgłębia astrologię i propaguje wegetarianizm. Pewnej nocy w okolicy swojego domu znajduje martwe ciało sąsiada. Mężczyzna był kłusownikiem, a jedyne znalezione na śniegu ślady to te należące do sarny. Policja wydaje się bezradna. Duszejko rozpoczyna więc własne śledztwo.

UKRYTE DZIAŁANIA- Oparta na faktach historia trzech czarnoskórych matematyczek, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku pracowały dla NASA. Walcząc nie tylko z uprzedzeniami natury rasowej, ale też płciowej. Bohaterki swoimi obliczeniami przyczyniły się m.in. do wysłania w kosmos pierwszego Amerykanina - Johna Glenna.

PORADY NA ZDRADY - Kalina i Fretka mają dość w swoim otoczeniu niewiernych mężczyzn. W tym celu organizują osobliwy biznes. Pomagają kobietom testować lojalność ich życiowych partnerów. Bohaterki mają tylko jeden problem. Co w sytuacji, jeśli "testowany" rozkocha w sobie "testującą"?

PLANETARIUM - Laura i Kate posiadają tajemnicze moce, dzięki którym mogą porozumiewać się z duchami. Swoimi występami robią prawdziwą furorę w międzywojennej Francji. Do dziewczyn zgłasza się pewien producent filmowy.

XXX: REAKTYWACJA - Do rąk niebezpiecznego przestępcy Xiangi dostaje się śmiercionośna Puszka Pandory. W celu odzyskania broni, służby ponownie werbują, oficjalnie uznanego za martwego Xandera Cage'a. Agent musi zmierzyć się nie tylko ze złoczyńcami, ale też ze spiskiem na szczytach rządowych.

WIELKA WYPRAWA MOLLY - Wesoła i psotna Molly żyje sobie w kolorowym Potworowie. Jej rodzice spodziewają się kolejnego potomka i w tym celu szykują na wyprawę do odległej Wyspy Jaj. Molly ma zostać w domu z wujkami. Bohaterka postanawia jednak dotrzymać kroku rodzicom. Wyrusza za nimi w pościg razem z wiernym towarzyszem przygód Edisonem.

BARBIE W ŚWIECIE GIER - Barbie zostaje w magiczny sposób przeniesiona do świata gry wideo, gdzie ściga się na rolkach. Poznaje tam nowych przyjaciół. Wspólnie muszą zaradzić niebezpieczeństwu. Grze zagraża złośliwy Emotkowy Wirus.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Nie jestem przekonany co do pochodzenia produkcji, wiele z filmów które widziałem nie podobało mi się. Jednak fabuła produkcji wydaje się być bardzo interesująca. Mimo wszystko chyba się skuszę.

  • "Praktykant" to film, który jest interesującą produkcją. Myślę, że to dzieło filmowe, które obejrzę obowiązkowo, ale chyba nie w kinie, a raczej w domowym zaciszu.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi