zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plDebiutyMuzyka › Silk: najszybszy raper świata?

Silk: najszybszy raper świata?

Oficjalna premiera debiutanckiego albumu Silka (dawniej MC Silka) 6 czerwca, ale już dziś wróży się mu międzynarodową sławę. Jego film umieszczony na YouTube obejrzało dotąd ponad dwa miliony internautów. Pomyśleliśmy, że to dobry pretekst, żeby umieścić go w gronie naszych debiutantów.

MC Silk, Love Against The Machine.html
Okładka płyty "Love Against The Machine" Silka
Zaczęło się tak: pomysł na nakręcenie klipu zrodził się pod wpływem białego rapera Watsky'ego, którego teledysk ze słowną nawijką zdobył ogromną popularność w sieci (teledysk obejrzało ponad pięć milionów użytkowników). Watsky przedstawia w nim swojego czarnego kota, a przy tym wyrzuca słowa jak serie z karabinu. Silk pomyślał, że zrobi to inaczej. I okazał się jeszcze szybszy, a swoimi umiejętnościami raperskimi przewyższa konkurenta.

W ciągu kilku dni od zamieszczenia swojego popisu w sieci teledysk obejrzało ponad milion internautów (dziś już przeszło dwa miliony). Klip jest zadziwiająco urokliwy: Silk zmywa naczynia, Silk rozsiada się wygodnie na kanapie, Silk ubija trzepaczką pianę z białek, Silk gra w grę komputerową, a pomiędzy tymi prozaicznymi czynnościami rapuje po polsku i angielsku z szybkością karabinu maszynowego.

Silk rapuje w dwóch językachSam raper podkreśla skromnie, że nie spodziewał się takiego feedbacku. Debiutancki album "Love Against The Machine" ukaże się 6 czerwca. Nad całością czuwał producent Michał Kush, na płycie gościnnie wystąpili wokalista Ra Re i Ailo z zespołu Ailo In Head.

Na oficjalnej stronie Silka można już słuchać premierowych utworów. Słychać w nich wpływy m.in. The Roots, Eryki Badu, Jamiroquai, Prince'a i to coś charakterystyczne dla Silka, o czym sam skromnie mawia: "owoc osobowości, nie cukrowa wata".

 • Jego utworów posłuchacie tutaj. Niedługo będzie okazja do posłuchania go na żywo - Silk wystąpi na tegorocznej edycji Open'er Festival jako featuring zespołu Ailo in Head


Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
 • wspomaganie komputerem?

  • chyba tak, niezła jazda

 • ciekawe...

 • Silk nigdy nie powiedział, że uważa się najszybszego rapera! mało tego w ddtvn wyrażnie zaznaczył, że nim nie jest!!! nie rozumiem dlaczego media wciąż wałkuja ten temat??? wtf??? a wspomaganie komputerem raczej nie wchodzi w grę! LITOŚCIII!!!!!!!!skąd te insynuacje?? czy naprawde tak trudno jest przyjąć, że koleś PO PROSTU MA TALENT!!!

  • a bo media już takie są, po prostu sensacja

 • No cóż....

 • :)

 • bo w każdym jest talent

 • szybki;O

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi