zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaWystawy › Smartfony wkraczają do Metropolitan Museum of Art

Smartfony wkraczają do Metropolitan Museum of Art

MET
 Fotograficzna wizytówka zbiorów MET, brakuje tylko smartfona/fanpage MET

Urządzenia mobilne inspiracją... wystawy w szacownym, nowojorskim MET. Artyści będą prezentować zdjęcia wykonane za pomocą smartfonów.

Największe muzeum w Stanach Zjednoczonych. Bogata kolekcja sztuki zdobniczej, rzeźby i malarstwa. Dzieła Rafaela, van Gogha, Renoira i Rembrandta. Zacne Metropolitan Museum of Art, popularnie nazywane skrótem MET. Nowojorska świątynia artyzmu, która w przyszłym roku powita małą estetyczną rewolucję. W zakresie i tworzywa i przekazu.

Jak donosi The Art Newspaper, nowojorska placówka organizuje cokolwiek nietypową dla siebie wystawę. "Talking Pictures: Camera-Phone Conversations between Artists" to ekspozycja, na której najnowsze dzieła zaprezentuje 24 twórców sztuki współczesnej. Ich prace nie powstaną jednak ani na płótnie, ani też kliszy fotograficznej.

Wystawa ma pokazać przełom, jakiego dokonały urządzenia mobilne. Nie tylko pod względem komunikacyjnym, ale też estetycznym. Dla wielu artystów to smartfon czy tablet stał się podstawowym, jeśli nie jedynym narzędziem twórczości. Dotyczy to zwłaszcza fotografii. Dziedziny, w której coraz bardziej liczy się nie ustawienie kadru, lecz błyskawiczna reakcja na rzeczywistość.

Planowana przez MET ekspozycja będzie dokumentować szereg "konwersacji", które artyści prowadzą między sobą poprzez urządzenia mobilne. Organizatorzy określają to mianem gry w "wizualny ping- pong".

Zdjęcia zostaną pokazane w różnych formatach. Będą wiszące na ścianach reprodukcje, ale też fotografie na ekranach dotykowych oraz telebimach. Ciekawe, jak na ten powiew przyszłości zareagują goście muzeum. Czy wyciągną swoje smartfony i odbiją piłeczkę artystów? 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Nie da sie ukryc,ze nowoczesne technologie wkraczaja do przeroznych dziedzin (rowniez do kultury). Ale jezeli jedynym wyznacznikiem ma byc urzadzenie,ktorym fotografie zostaly wykonane,to ja tego nie rozumiem.

  • Jak tak dalej pojdzie,to prawdziwym ewenementem moze byc w niedlugim czasie sytuacja,w ktorej w muzeum bedzie prezentowana wystawa fotografii wykonanych za pomoca klasycznego aparatu fotograficznego.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Big Book Festival już za miesiąc. Usiądź przy Okrągłym Stole i obejrzyj mecz o bibliotekę Literatura / Aktualności
Opuszczony kompleks szkół w centrum Warszawy jako czytelnicza akademia. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali...
Włosy The Beatles zlicytowane!
10 tys. euro. Tyle zapłacono za włosy czterech Beatlesów, ścięte w roku... 1964! Kosmyki którego z muzyków okazały się najcenniejsze?
Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów przenosi się do Katowic
Weź bądź w Katowicach! Dziwnie Fajne wydarzenie po raz pierwszy w stolicy Górnego Śląska. To aż trzy dni koncertów, warsztatów i akcji w...
Luis Nubiola w Nosalowym Dworze. Wygraj bilety! 'Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi]' w Teatrze Słowackiego: Prawdziwych cyganerii już nie ma /recenzja spektaklu/
Tagi