zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaWystawy › Smartfony wkraczają do Metropolitan Museum of Art

Smartfony wkraczają do Metropolitan Museum of Art

MET
 Fotograficzna wizytówka zbiorów MET, brakuje tylko smartfona/fanpage MET

Urządzenia mobilne inspiracją... wystawy w szacownym, nowojorskim MET. Artyści będą prezentować zdjęcia wykonane za pomocą smartfonów.

Największe muzeum w Stanach Zjednoczonych. Bogata kolekcja sztuki zdobniczej, rzeźby i malarstwa. Dzieła Rafaela, van Gogha, Renoira i Rembrandta. Zacne Metropolitan Museum of Art, popularnie nazywane skrótem MET. Nowojorska świątynia artyzmu, która w przyszłym roku powita małą estetyczną rewolucję. W zakresie i tworzywa i przekazu.

Jak donosi The Art Newspaper, nowojorska placówka organizuje cokolwiek nietypową dla siebie wystawę. "Talking Pictures: Camera-Phone Conversations between Artists" to ekspozycja, na której najnowsze dzieła zaprezentuje 24 twórców sztuki współczesnej. Ich prace nie powstaną jednak ani na płótnie, ani też kliszy fotograficznej.

Wystawa ma pokazać przełom, jakiego dokonały urządzenia mobilne. Nie tylko pod względem komunikacyjnym, ale też estetycznym. Dla wielu artystów to smartfon czy tablet stał się podstawowym, jeśli nie jedynym narzędziem twórczości. Dotyczy to zwłaszcza fotografii. Dziedziny, w której coraz bardziej liczy się nie ustawienie kadru, lecz błyskawiczna reakcja na rzeczywistość.

Planowana przez MET ekspozycja będzie dokumentować szereg "konwersacji", które artyści prowadzą między sobą poprzez urządzenia mobilne. Organizatorzy określają to mianem gry w "wizualny ping- pong".

Zdjęcia zostaną pokazane w różnych formatach. Będą wiszące na ścianach reprodukcje, ale też fotografie na ekranach dotykowych oraz telebimach. Ciekawe, jak na ten powiew przyszłości zareagują goście muzeum. Czy wyciągną swoje smartfony i odbiją piłeczkę artystów? 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Nie da sie ukryc,ze nowoczesne technologie wkraczaja do przeroznych dziedzin (rowniez do kultury). Ale jezeli jedynym wyznacznikiem ma byc urzadzenie,ktorym fotografie zostaly wykonane,to ja tego nie rozumiem.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Comédie-Française w polskich kinach Teatr / Aktualności
Gratka nie tylko dla frankofilów. Legendarny Dom Moliera wkracza do sal kinowych! Pod honorowym patronatem związanego niegdyś z francuskim...
Deep Purple wydają EP-kę 'Time For Bedlam'
To już ostatnia prosta w karierze zespołu Deep Purple. Grupa przygotowuje się do pożegnania z fanami, planując kilka muzycznych niespodzianek.
Austra: Future Politics: Synth-popowa rewelacja. Posłuchaj przed premierą!
W marcu wystąpią w Warszawie, a już teraz, przed premierą udostępniają odsłuch najnowszej płyty. Sprawdźcie, jak brzmią zaangażowane, ale...
James Cameron pracuje nad serialem science fiction Moje najważniejsze wydarzenie kulturalne roku 2016 /konkurs/
Tagi