zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plDebiutyPlastyka › Smutne Misie zdobywają internet

Smutne Misie zdobywają internet

Smutny miś.html
Mr Twin.
Dlaczego są smutne? - Bo mają smutną naturę - śmieje się Paulina Korbaczyńska, twórczyni Smutnych Misiów, ręcznie robionych zabawek, które tak przypadły nam do gustu, że zaprosiliśmy je do naszych Debiutów.

Pierwszy Smutny Miś powstał równo rok temu.

- Mam koleżankę, która kolekcjonuje pluszowe misie. Chciałam kupić jej na urodziny kolejnego, ale nigdzie nie mogłam znaleźć żadnego oryginalnego wzoru. W końcu postanowiłam zrobić go sama. I tak - ze starej koszulki, kawałka nici i dwóch guzików - powstał Franciszek - opowiada Paulina, dwudziestosiedmiolatka z Wrocławia.

Franciszek spodobał się na tyle, że zamiast trafić do rąk jubilatki... został w domu. Podobnie jak jego następca, chuderlawy Burton.

- Udało mi się rozstać dopiero z trzecim Smutnym misiem - śmieje się Paulina.

Smutne misie.html
Profesor Doktor Habilitowany, Tutu i Pan Kafka.
Od tamtej pory uszyła ich ich kilkadziesiąt. W różnych kolorach, rozmiarach i kształtach. Łączą je dwie rzeczy: od pewnego czasu wszystkie noszą wełniane sweterki (robi je mama Pauliny) i wszystkie mają wyraz pyszczka sugerujący postępującą depresję.

Oryginalne zabawki spotkały się z dużym odzewem internautów. Odkąd niedługo po narodzinach Franciszka w sieci zadebiutowała strona MySpace Smutnych Misiów, Paulina codziennie otrzymuje kilka maili z pytaniami o swoich podopiecznych. Maile przychodzą nie tylko z Polski, ale i z zagranicy - m.in. z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Islandii (kilka Smutnych Misiów jest ozdobą pewnego butiku w Reykjavíku).

Jeżeli chcecie zadebiutować na Kulturaonline.pl, wyślijcie do nas próbki swojej twórczości - muzycznej, literackiej, plastycznej, filmowej, teatralnej. Najciekawszych, naszym zdaniem, artystów przedstawimy na portalu. Na zgłoszenia czekamy pod adresem redakcja@kulturaonline.pl (koniecznie z dopiskiem DEBIUTY w temacie maila).Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • smutne misie kick ass!

    • aaa! to ja mam pierwszego misia;) i mam jeszcze dwa inne. w sumie trzy:) SMUTNE RULEZZZZZ!!!pozdro m

  • a ja nie mam smutnego misia a bardzo chce!!!!!!!!!!!!!

    • wiec zapraszam na moja strone:)

  • przecudne! ^^ i te ich imiona...

  • Śliczne te misie, ale rzeczywiście są jakieś smutne. Chciałabym Pana Kafkę!

  • Nie ma co,słodziaki;)

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
Tagi