zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmPremiery › Szczęście świata /Na co do kina?/

Szczęście świata /Na co do kina?/

[wszystkie zdjęcia: Kino Świat]

SZCZĘŚCIE ŚWIATA

Reż. Michał Rosa

W obsadzie: Karolina Gruszka, Grzegorz Palkowski, Krzysztof Stroiński, Agata Kulesza, Dorota Segda.

Polska 2016, dystr. Kino Świat

[dramat]

 

Treść: Polska tuż przed wybuchem II wojny światowej. Młody warszawski dziennikarz wyrusza tropem autora bijących rekordy sprzedaży przewodników. Dociera na Śląsk, gdzie w jednej z kamienic mieszka piękna Róża. Kobieta wodzi za nos wielu mężczyzn. Nic dziwnego, iż jej nagłe zniknięcie wprowadzi spore zamieszanie w codzienność mieszkańców.

Za: Karolina Gruszka jako ucieleśnienie kobiecej zmysłowości, tajemniczości, ale i niezależności. Autorskie, imaginacyjne kino Michała Rosy o świecie minionym. Niemal eteryczne zdjęcia Marcina Koszałki, które podkreślają magiczny wymiar opowiadanej historii.

Przeciw: Niezwykle kameralny, bo ograniczony niemal wyłącznie do czterech ścian kamienicy plan wydarzeń. Spowolniony rytm narracji, który mniej cierpliwych widzów może szybko zmęczyć.

Na marginesie: Chciałem uchwycić klimat wielokulturowego Śląska, którego dzisiaj już nie ma - tłumaczy reżyser w wywiadzie dla Polskiego Radia. Pomysł na ten film zrodził się po przeczytaniu historii o nowatorskim, bardzo popularnym, przedwojennym przewodniku po różnych miejscach Polski. Okazało się, że jego autor był sparaliżowany i nie mógł podróżować, a wszystkie miejsca sobie wyobraził.

 

 

Poznaj pozostałe premiery [kliknij po więcej]:

PASAŻEROWIE- Statek kosmiczny Avalon zmierza ku odległej planecie poza Układem Słonecznym. Na pokładzie znajduje się 5 zahibernowanych pasażerów. Wśród nich zaś - dwójka, która w wyniku awarii zostaje zbyt wcześnie wybudzona. O całe 90 lat. Samotna para odkrywają, iż misji grozi wielkie niebezpieczeństwo. A życie przyszłych kolonistów jest zagrożone.

SIEDEM MINUT PO PÓŁNOCY - 10-letni Conor musi zmagać się i z nieprzychylnością rówieśników i z rodzinną tragedią. Jego matka przegrywa walkę z chorobą. Lekarze nie potrafią już jej pomóc. Conor niespodziewanie zyskuje wielkiego sojusznika. Jest nim... potwór z makabrycznych snów.

UKRYTE PIĘKNO - Utrata dziecka sprawia, iż wzięty pracownik nowojorskiej agencji reklamowej pogrąża się w rozpaczy. Koledzy z pracy postanawiają podnieść go na duchu. I obmyślają kunsztowny plan, który zmieni jego życie o 180 stopni.

DUSIGROSZ - Utalentowany skrzypek jest maniakiem oszczędzania. Kąpie się ze stoperem w zimnej wodzie, telewizję ogląda przez lornetkę u sąsiada, a myśl o postawieniu komuś drinka wprawia go w przerażenie. Tymczasem w jego orkiestrze pojawia się piękna wiolonczelistka, a do drzwi puka... rzekoma dorosła córka bohatera. Obie kobiety nie dadzą mu spokoju.

TANCERKA - Historia Marie- Louise Fuller. Dziewczyny z amerykańskiej prowincji, która podbiła deski francuskich kabaretów i Opery Paryskiej. Podziwianej przez braci Lumiere, Toulouse- Lautreca i Rodina. Artystki, która razem z Isadorą Duncan zmieniła oblicze tańca współczesnego. Ale spotkanie z młodszą koleżanką było dla bohaterki początkiem końca kariery.

WITAJCIE W NORWEGII! - Właściciel upadającego norweskiego kurortu dla ratowania biznesu przekształca go w... ośrodek dla uchodźców. Do zaśnieżonej okolicy przybywa 50-tka imigrantów. A bohater nie bardzo wie, jak ogarnąć nagły ruch w interesie.

KRÓLOWA ŚNIEGU 3: OGIEŃ I LÓD - Kai i Gerda pokonali Królową Śniegu, ale teraz muszą ratować rodziców porwanych przez Północny Wiatr. Podczas misji docierają do prastarego królestwa trolli. Znajduje się tam Kamień Ognia i Lodu. Czy pomoże bohaterom pokonać trudności?

SZCZĘŚCIE SPRZYJA ODWAŻNYM - 11-letnia Linh znajduje się w kłopotliwej sytuacji. Wychowująca ją samotnie matka właśnie wyjechała do rodzimego Wietnamu, a ona musi ogarnąć dom. Tak, aby nie zorientowała się opieka społeczna. Na pomoc ruszają koledzy i koleżanki. Muszą stawić czoła wścibskiej Pauline.

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • ,,Szczęście świata'' może okazać się filmem, który mimo braku ogromnej kampanii reklamowej odniesie wielki sukces. Doskonali aktorzy oraz reżyser sprawiają, że produkcję trzeba obejrzeć.

  • Oglądałam kilka produkcji, które opowiadają historię ludzi tuż przed wybuchem II wojny światowej. Najbardziej uderzający jest fakt, że ludzie nie spodziewali się takiej katastrofy.

  • Dopiero z tej strony dowiedziałem się, że premierę miał film "Szczęście świata". To film, który mnie zainteresował ze względu na tematykę i czasy, w których toczy się akcja.

  • Nie jestem pewna czy kameralność i ograniczenie do czterech ścian wyjdzie na złe tej produkcji. Obawiam się tylko o konsekwencję w szczegółach, ponieważ to jest zawsze słaby punkt filmów opowiadających o Polsce miedzywojennej. Już się cieszę na wspaniałą ściężkę dźwiękową.

  • Jezeli chodzi o film "Szczescie swiata" ktory zostal wyrezyserowany przez Michała Rose,moge powiedziec,ze slyszalam o tym obrazie sporo pozytywnych opinii i od dawna mam ochote na jego obejrzenie.Szykuje sie wypad do kina.

  • Skoro w przypadku "Szczescia swiata" wyrezyserowanego przez Michala Rose mamy do czynienia z filmem wrecz kameralnym,to jegi atutem musi byc dobre aktorstwo.Obsada filmu powinna to gwarantowac.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi