zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmPremiery › T2 Trainspotting /Na co do kina?/

T2 Trainspotting /Na co do kina?/

[wszystkie zdjęcia: UIP]

T2 TRAINSPOTTING 2

Reż. Danny Boyle

W obsadzie: Ewan McGregor, Robert Carlyle, Jonny Lee Miller, Kelly Macdonald

Wielka Brytania 2017, dystr. UIP

[komediodramat]

 

Treść: Po 20 latach nieobecności, Mark Renton wraca do rodzinnego Edynburga. Postanawia odnowić znajomość z kolegami, których niegdyś oszukał, uciekając z pieniędzmi. Okazuje się, że Spud ciągle walczy z heroinowym nałogiem, Sick Boy działa w półświatku, a Franco odsiaduje wyrok 25 lat więzienia.

Za: Nie tyle obliczony na sentyment widzów sequel, co dorównująca oryginałowi kontynuacja "niepoprawnego", pogrążonego w delirycznym stylu kina. Tego samego, którym Danny Boyle zdobył rozgłos 2 dekady temu. Z tą samą obsadą aktorką, literackim pierwowzorem Irvine' Welscha oraz brawurowo dobraną ścieżką dźwiękową. Spotkanie po latach, które dla widza osiąga analogiczną intensywność, co potwierdzają entuzjastyczne recenzje krytyków po premierze.

Przeciw: Z oczywistych przyczyn - dzieło pozbawione świeżości i nowatorstwa oryginału. Oryginału, którego znajomość podczas seansu jest raczej obligatoryjna. Co zniechęci widzów oczekujących bardziej autonomicznego dzieła.

Na marginesie: Danny Boyle ogłosił chęć nakręcenia sequela "Trainspotting" jeszcze w 2009 roku. Podstawą miała być powieść "Porno". Ostatecznie, w scenariuszu wykorzystano luźno wątki utworu, stawiając nacisk na losy postaci z pierwszego filmu. Kreujący rolę Sick Boy'a - Jonny Lee Miller korzystał na planie z porad... specjalisty od szkockiego akcentu. Miller jest rodowitym londyńczykiem ; synem aktora Bernarda Lee, niezapomnianego M. z filmów o Bondzie.

 

 

Poznaj premiery [kliknij po więcej]:

MARIA SKŁODOWSKA- CURIE - Maria Skłodowska wspólnie z mężem Piotrem prowadzą badania na terenie własnego, prowizorycznego laboratorium. Łącząc pasję naukową z życiem rodzinnym. Zdobycie Nagrody Nobla nie zmienia ich sytuacji. Zwłaszcza Maria musi walczyć o uznanie ze strony paryskich kół akademickich. Gdy mąż ginie w śmiertelnym wypadku, znajduje się w wyjątkowo trudnym położeniu.

LOGAN: WOLVERINE - Wobec niesprzyjającej dla mutantów sytuacji na świecie, Wolverine chce usunąć się w cień. Jego mentor Profesor X prosi go jednak o pomoc. Trzeba uratować dziewczynę, która jest wielką nadzieją wszystkich mutantów.

BODO - Łódź, rok 1916. Młody chłopak marzy o karierze na scenie. Ojciec związany z małym teatrem rewiowym, chce mu za wszelką cenę wyperswadować te plany. Bohater ucieka z domu i na własną rękę szuka szczęścia w stolicy.

ŚMIERĆ LUDWIKA XIV - Podczas powrotu z myśliwskiej wyprawy, król Ludwik XIV odczuwa szarpiący ból w lewej nodze. Nazajutrz gorączka nie pozwala wstać mu z łóżka. Monarcha nie ma też apetytu. W otoczeniu swoich zwolenników przygotowuje się do śmierci.

OZZY - Właściciele Ozzy'ego na czas wyjazdu do Japonii, zostawiają pieska w luksusowym spa. Przybytek okazuje się dla czworonoga prawdziwym koszmarem. Postanawia uciec wspólnie z trójką nowych przyjaciół.

PIM I POM - Impulsywny Pim i opanowany Pom przechodzą prawdziwy test swojej kociej przyjaźni. Znaleźli się daleko od domu i muszą wspólnie odnaleźć drogę. Czekają ich niesamowite przygody.

 

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
  Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
  Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
  Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
  Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
  Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
  Tagi