zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › U2 wyrusza w trasę koncertową

U2 wyrusza w trasę koncertową

The Joshua Tree Tour
fot. oficjalna strona U2

Grupa U2 będzie świętować jubileusz swojego albumu "The Joshua Tree" w trasie. Muzycy ogłosili serię koncertów w Ameryce Północnej i Europie.

W tym roku mija 30 lat od wydania przełomowego krążka, który skierował karierę grupy U2 na zupełnie nowe tory. Album "The Joshua Tree" zyskał miano najlepiej sprzedającej się brytyjskiej płyty w historii, pokrywając się platyną zaledwie po 48 godzinach sprzedaży. Formację z Bono na czele zaczęto wtedy określać mianem "Najlepszego zespołu rocka".

To właśnie z albumu "The Joshua Tree" pochodzą największe przeboje brytyjskiej grupy, jak chociażby "With Or Without You". Krążek sprzedał się w sumie w 15 milionach egzemplarzy na całym świecie, przynosząc zespołowi nagrodę Grammy.

U2 zamierzają świętować 30-lecie "The Joshua Tree" razem ze swoimi fanami. Zespół ogłosił wyjątkową trasę koncertową po Ameryce Północnej i Europie. Występy rozpoczną się 12 maja od wizyty w kanadyjskim Vancouver. Do Europy muzycy przyjadą latem w towarzystwie Noela Gallaghera i jego zespołu High Flying Birds.

Na europejskiej trasie zabrakło niestety Polski. Fani brytyjskiego zespołu będą mogli wybrać się do Londynu, Berlina, Rzymu, Barcelony, Dublina, Paryża, Amsterdamu lub Brukseli.

Grupa U2 nie zamierza jednak świętować cały rok. Niebawem możemy spodziewać się kolejnego, piętnastego w karierze, wydawnictwa pod nazwą "Songs of Experience".

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Czyli U2 omija Polskę w tym roku podczas trasy. No trudno. I tak kalendarz koncertów w Polsce w roku 2017 wygląda bardzo interesująco. Trudno byłoby być chociażby na większości proponowanych.

  • Ja nigdy nie byłem fanem zespołu U2 więc dla mnie nie jest to żadna strata, że ominą Polskę choć na pewno fani są bardzo niezadowoleni.

  • Jak sie okazuje,mniejsze znaczenie maja nieszablonowe pomysly-chocby slynna koncertowa kartoniada-a znacznie wieksze liczba sprzedawanych plyt w poszczegolnych krajach,czy wieksze wplywy z biletow.Mowi sie trudno.

  • Zdecydowanie bardziej wolalabym przeczytac w tym miejscu,ze U2 wyruszajac w koncertowu trase,znowu zawitaja do Polski.Skoro jednak ta przyjemnosc znowu nas ominie,to trzeba zacisnac zeby i czekac na kolejny koncert.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Joanna Sokołowska-Gwizdka: Wszędzie mieszkają ciekawi ludzie /wywiad/ Literatura / Artykuły
Rozmawiamy z Joanną Sokołowską-Gwizdka o jej literackich i dziennikarskich fascynacjach oraz o najnowszej książce poświęconej teatrowi...
”Pokot” Agnieszki Holland a jego literacki pierwowzór: Ekologiczny manifest czy gra konwencjami?
Wielowątkowa intryga i wspaniałe kolekcje charakterów to mocne strony obu wersji – powieściowej i filmowej – pisze autorka...
Trzy operowe głosy śpiewają "Od Disneya do klasyki"
Operowe show „Od Disneya do Klasyki” to koncert, na który składają się najpiękniejsze arie i duety operowe, piosenki z filmów o...
Na co do kina? Azyl, Amok i Life ”Sfejsowani”: Czy Facebook zniszczył nam życie? /zapowiedź publikacji/
Tagi