zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plMuzykaAktualności › U2 wyrusza w trasę koncertową

U2 wyrusza w trasę koncertową

The Joshua Tree Tour
fot. oficjalna strona U2

Grupa U2 będzie świętować jubileusz swojego albumu "The Joshua Tree" w trasie. Muzycy ogłosili serię koncertów w Ameryce Północnej i Europie.

W tym roku mija 30 lat od wydania przełomowego krążka, który skierował karierę grupy U2 na zupełnie nowe tory. Album "The Joshua Tree" zyskał miano najlepiej sprzedającej się brytyjskiej płyty w historii, pokrywając się platyną zaledwie po 48 godzinach sprzedaży. Formację z Bono na czele zaczęto wtedy określać mianem "Najlepszego zespołu rocka".

To właśnie z albumu "The Joshua Tree" pochodzą największe przeboje brytyjskiej grupy, jak chociażby "With Or Without You". Krążek sprzedał się w sumie w 15 milionach egzemplarzy na całym świecie, przynosząc zespołowi nagrodę Grammy.

U2 zamierzają świętować 30-lecie "The Joshua Tree" razem ze swoimi fanami. Zespół ogłosił wyjątkową trasę koncertową po Ameryce Północnej i Europie. Występy rozpoczną się 12 maja od wizyty w kanadyjskim Vancouver. Do Europy muzycy przyjadą latem w towarzystwie Noela Gallaghera i jego zespołu High Flying Birds.

Na europejskiej trasie zabrakło niestety Polski. Fani brytyjskiego zespołu będą mogli wybrać się do Londynu, Berlina, Rzymu, Barcelony, Dublina, Paryża, Amsterdamu lub Brukseli.

Grupa U2 nie zamierza jednak świętować cały rok. Niebawem możemy spodziewać się kolejnego, piętnastego w karierze, wydawnictwa pod nazwą "Songs of Experience".

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Czyli U2 omija Polskę w tym roku podczas trasy. No trudno. I tak kalendarz koncertów w Polsce w roku 2017 wygląda bardzo interesująco. Trudno byłoby być chociażby na większości proponowanych.

  • Ja nigdy nie byłem fanem zespołu U2 więc dla mnie nie jest to żadna strata, że ominą Polskę choć na pewno fani są bardzo niezadowoleni.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Opera Rara: Garbaczewski schował Glassa do worka /relacja - zdjęcia/ Teatr / Recenzje
Nadzy tancerze, worki i efekty świetlne. Tyle wystarczyło, aby zmienić awangardową operę w równie abstrakcyjne dzieło z pogranicza tańca i...
'Harry Potter i przeklęte dziecko' nie doczeka się ekranizacji
Smutna wiadomość dla wszystkich Potteromaniaków. J.K. Rowling zapewniła oficjalnie, że kinowa trylogia oparta na sztuce "Harry Potter i...
'Bucharest calling' w Teatrze Współczesnym w Warszawie /konkurs/
"Bucharest Calling" to portret pokolenia, które się nie załapało. Bo w rzeczywistości potransformacyjnej marzenia nie spełniają się bardziej.
'Król Artur: Legenda miecza': Wyczekiwany film Guya Ritchiego Florian Śmieja: 'Dotykanie świata' - Bez mierzenia sił na zamiary
Tagi