zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plPlastykaWystawy › Urszula Śliz w Galerii 2 Piętro

Urszula Śliz w Galerii 2 Piętro

Ewa Kaszewska, szefowa wrocławskiej Galerii 2 Piętro ma nosa do ciekawych artystów. Po wystawie Pawła Jarodzkiego, teraz w kamieniczce Małgosia można oglądać "widoki z okna" Urszuli Śliz.

.html
 "Blue", Urszula Śliz.
Artystka tworzy obrazy abstrakcyjne, które tym razem uzupełniają zdjęcia, będące swoistym kluczem do świata ich autorki. Inspiracją dla ekspozycji była okolica, widziana z okna jednej z wrocławskich kamienic.

- Wystawa Urszuli Śliz dotyka spraw najważniejszych – mówi Ewa Kaszewska. - Tożsamość jest fundamentem szukania samego siebie. Tutaj można znaleźć siłę, niepowtarzalność, oryginalność. Tożsamość jest lustrem, które przykładamy do siebie wszyscy. Dotyczy nie tylko ludzi, ale i miejsc. Urszula Śliz jest artystką pochodzącą z Wrocławia, pyta siebie i nas o swoje miejsce.

Artystka ma w swoim dorobku 25 wystaw w kraju i za granicą. Jest absolwentką wrocławskiej PWSSP.Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
  Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
  Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
  Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
  Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
  Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
  Tagi