zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plTeatrAktualności › Wieczór z muzyką żydowską na Bielańskiej Scenie Kameralnej

Wieczór z muzyką żydowską na Bielańskiej Scenie Kameralnej

 Negev


Mazowiecki Teatr Muzyczny w najbliższą sobotę zaprasza miłośników muzyki żydowskiej. Na deskach Bielańskiej Sceny Kameralnej będzie można zobaczyć występy zespołu Negev.

Założony w 2008 roku zespół z pasją i zaangażowaniem stara się rozpowszechniać uroki muzyki i kultury żydowskiej. W skład formacji Negev wchodzą doświadczeni artyści, którzy  ze swoim repertuarem zawitali już w niejedno miejsce na świecie.  Wokalistką zespołu jest Agnieszka Bielanik-Witomska, która przez długi okres związana była z Kabaretem "Pod Egidą" Jana Pietrzaka. Na scenie towarzyszyć jej będą skrzypek Bartłomiej Balcerzak oraz gitarzystka Katarzyna Kupiec. Trio jest gwarancją nie tylko nietuzinkowych doznań muzycznych, ale też ogromnej dawki pozytywnej energii.

Repertuar zespołu Negev w głównej mierze złożony jest z tradycyjnych utworów żydowskich oraz instrumentalnych melodii klezmierskich. Na koncercie  18 marca  publiczność będzie miała okazję wsłuchać się w piosenki blisko związane z kulturą żydowską, np. "Miasteczko Bełz", "Rebeka", "Bubliczki" czy też pieśni z musicalu "Skrzypek na dachu".

Wieczór z muzyką żydowską, 18 marca,  godz. 18, Bielańska Scena Kameralna.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  Reklama
  Ostatnio dodane artykuły
  Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety! Muzyka / Aktualności
  Niezwykła teatralno- muzyczna instalacja, której brzmienie nadaje sama publiczność! Mamy podwójne zaproszenie na spotkanie z Domem Dźwięku w...
  Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim. Lato pod znakiem kultury i rekreacji
  W Nowej Hucie wakacje zaczynają się już teraz! Już 9 czerwca rusza wielki plenerowy maraton wydarzeń. 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora,...
  Obraz Matejki sprzedany za ponad trzy i pół miliona złotych. Nowy rekord polskiego rynku sztuki!
  Takiej licytacji nie było od lat. Na Aukcji Sztuki Dawnej w DESA Unicum obraz "Zabicie Wapowskiego” Jana Matejki zyskał rekordową sumę.
  Festiwal Miłosza w Krakowie. Zacznij od swoich ulic! /zdjęcia/ We Wear Culture - największa wirtualna wystawa poświęcona modzie!
  Tagi