zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmPremiery › Wielka wyprawa Molly /Na co do kina?/

Wielka wyprawa Molly /Na co do kina?/

[wszystkie zdjęcia: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty]

WIELKA WYPRAWA MOLLY

(Ted Sieger's Molly Monster - Der Kinofilm)

Reż. Matthias Bruhn, Michael Ekbladh

Szwajcaria/ Niemcy 2016, dystr. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

[animacja]

 

Treść: Wesoła i psotna Molly żyje sobie w kolorowym Potworowie. Jej rodzice spodziewają się kolejnego potomka i w tym celu szykują na wyprawę do odległej Wyspy Jaj. Molly ma zostać w domu z wujkami. Bohaterka postanawia jednak dotrzymać kroku rodzicom. Wyrusza za nimi w pościg razem z wiernym towarzyszem przygód Edisonem.

Za: Prawdziwa perełka w dziecięcym repertuarze kinowym - animacja Teda Siegera, którą wyróżnia niepowtarzalny styl graficzny, ale i prawdziwa feeria kolorów. Bajka niepozbawiona poczucia humoru, pełna surrealnych sekwencji, ale dotykająca poważnych tematów, jak lojalność czy rodzicielstwo.

Przeciw: Artystyczna odrębność wizji Siegera, która nie podziała na wszystkich małych widzów. Zwłaszcza dla tych przyzwyczajonych do "ładnej" kreski produkcji Pixara i Disney'a.

Na marginesie: Ted Sieger to szwajcarski ilustrator, reżyser i producent. Postać Molly stworzył na potrzeby telewizyjnego serialu, który stał się hitem w niemieckojęzycznym krajach. Jego fabularna wersja zyskała nominację do Kryształowego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie.

 

 

Poznaj pozostałe premiery [kliknij po więcej]:

POKOT - Janina Duszejko to mieszkająca w Sudetach to emerytowana inżynierka. Z zapałem zgłębia astrologię i propaguje wegetarianizm. Pewnej nocy w okolicy swojego domu znajduje martwe ciało sąsiada. Mężczyzna był kłusownikiem, a jedyne znalezione na śniegu ślady to te należące do sarny. Policja wydaje się bezradna. Duszejko rozpoczyna więc własne śledztwo.

UKRYTE DZIAŁANIA- Oparta na faktach historia trzech czarnoskórych matematyczek, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku pracowały dla NASA. Walcząc nie tylko z uprzedzeniami natury rasowej, ale też płciowej. Bohaterki swoimi obliczeniami przyczyniły się m.in. do wysłania w kosmos pierwszego Amerykanina - Johna Glenna.

PORADY NA ZDRADY - Kalina i Fretka mają dość w swoim otoczeniu niewiernych mężczyzn. W tym celu organizują osobliwy biznes. Pomagają kobietom testować lojalność ich życiowych partnerów. Bohaterki mają tylko jeden problem. Co w sytuacji, jeśli "testowany" rozkocha w sobie "testującą"?

PLANETARIUM - Laura i Kate posiadają tajemnicze moce, dzięki którym mogą porozumiewać się z duchami. Swoimi występami robią prawdziwą furorę w międzywojennej Francji. Do dziewczyn zgłasza się pewien producent filmowy.

XXX: REAKTYWACJA - Do rąk niebezpiecznego przestępcy Xiangi dostaje się śmiercionośna Puszka Pandory. W celu odzyskania broni, służby ponownie werbują, oficjalnie uznanego za martwego Xandera Cage'a. Agent musi zmierzyć się nie tylko ze złoczyńcami, ale też ze spiskiem na szczytach rządowych.

PRAKTYKANT - Aiman podejmuje pracę w malezyjskim więzieniu o zaostrzonym rygorze. Pewnego dnia otrzymuje nietypową propozycję. Pracujący na miejscu więzienny kat odchodzi na emeryturę. Po rezygnacji następcy, proponuje stanowisko Aimanowi. Mężczyzna nie wie, że z katem łączy go mroczna tajemnica z przeszłości.

BARBIE W ŚWIECIE GIER - Barbie zostaje w magiczny sposób przeniesiona do świata gry wideo, gdzie ściga się na rolkach. Poznaje tam nowych przyjaciół. Wspólnie muszą zaradzić niebezpieczeństwu. Grze zagraża złośliwy Emotkowy Wirus.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • ,,Wielka wyprawa Molly'' jest skierowana do najmłodszego grona odbiorców, wydaje mi się, że nieco starszym dzieciom może nie przypaść do gustu. Uważam jednak, że zapowiada się ciekawie.

  • "WIELKA WYPRAWA MOLLY" to propozycja, która jest kierowana do dzieci i myślę, że młodzi widzowie będą zadowoleni z wizyty w kinie razem z rodzicami. Weekend w kinie z dziećmi? Dlaczego nie?

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Letnie Tanie Kinobranie - Młode życie /konkurs/ Film / Aktualności
Lato w pełni, a 11. Letnie Tanie Kinobranie jest już na półmetku. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na jeden z seansów.
Letnie Tanie Kinobranie - Prawdziwe życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia...
Letnie Tanie Kinobranie - tydzień 2: Kobieta i życie /konkurs/
Wielkie kino za małe pieniądze. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. I mamy dla Was podwójne...
Letnie Tanie Kinobranie: Żyć znaczy kochać /konkurs/ Dom Dźwięku. Zagraj na nie byle czym. Mamy bilety!
Tagi