zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmPremiery › Wielka wyprawa Molly /Na co do kina?/

Wielka wyprawa Molly /Na co do kina?/

[wszystkie zdjęcia: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty]

WIELKA WYPRAWA MOLLY

(Ted Sieger's Molly Monster - Der Kinofilm)

Reż. Matthias Bruhn, Michael Ekbladh

Szwajcaria/ Niemcy 2016, dystr. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

[animacja]

 

Treść: Wesoła i psotna Molly żyje sobie w kolorowym Potworowie. Jej rodzice spodziewają się kolejnego potomka i w tym celu szykują na wyprawę do odległej Wyspy Jaj. Molly ma zostać w domu z wujkami. Bohaterka postanawia jednak dotrzymać kroku rodzicom. Wyrusza za nimi w pościg razem z wiernym towarzyszem przygód Edisonem.

Za: Prawdziwa perełka w dziecięcym repertuarze kinowym - animacja Teda Siegera, którą wyróżnia niepowtarzalny styl graficzny, ale i prawdziwa feeria kolorów. Bajka niepozbawiona poczucia humoru, pełna surrealnych sekwencji, ale dotykająca poważnych tematów, jak lojalność czy rodzicielstwo.

Przeciw: Artystyczna odrębność wizji Siegera, która nie podziała na wszystkich małych widzów. Zwłaszcza dla tych przyzwyczajonych do "ładnej" kreski produkcji Pixara i Disney'a.

Na marginesie: Ted Sieger to szwajcarski ilustrator, reżyser i producent. Postać Molly stworzył na potrzeby telewizyjnego serialu, który stał się hitem w niemieckojęzycznym krajach. Jego fabularna wersja zyskała nominację do Kryształowego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie.

 

 

Poznaj pozostałe premiery [kliknij po więcej]:

POKOT - Janina Duszejko to mieszkająca w Sudetach to emerytowana inżynierka. Z zapałem zgłębia astrologię i propaguje wegetarianizm. Pewnej nocy w okolicy swojego domu znajduje martwe ciało sąsiada. Mężczyzna był kłusownikiem, a jedyne znalezione na śniegu ślady to te należące do sarny. Policja wydaje się bezradna. Duszejko rozpoczyna więc własne śledztwo.

UKRYTE DZIAŁANIA- Oparta na faktach historia trzech czarnoskórych matematyczek, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku pracowały dla NASA. Walcząc nie tylko z uprzedzeniami natury rasowej, ale też płciowej. Bohaterki swoimi obliczeniami przyczyniły się m.in. do wysłania w kosmos pierwszego Amerykanina - Johna Glenna.

PORADY NA ZDRADY - Kalina i Fretka mają dość w swoim otoczeniu niewiernych mężczyzn. W tym celu organizują osobliwy biznes. Pomagają kobietom testować lojalność ich życiowych partnerów. Bohaterki mają tylko jeden problem. Co w sytuacji, jeśli "testowany" rozkocha w sobie "testującą"?

PLANETARIUM - Laura i Kate posiadają tajemnicze moce, dzięki którym mogą porozumiewać się z duchami. Swoimi występami robią prawdziwą furorę w międzywojennej Francji. Do dziewczyn zgłasza się pewien producent filmowy.

XXX: REAKTYWACJA - Do rąk niebezpiecznego przestępcy Xiangi dostaje się śmiercionośna Puszka Pandory. W celu odzyskania broni, służby ponownie werbują, oficjalnie uznanego za martwego Xandera Cage'a. Agent musi zmierzyć się nie tylko ze złoczyńcami, ale też ze spiskiem na szczytach rządowych.

PRAKTYKANT - Aiman podejmuje pracę w malezyjskim więzieniu o zaostrzonym rygorze. Pewnego dnia otrzymuje nietypową propozycję. Pracujący na miejscu więzienny kat odchodzi na emeryturę. Po rezygnacji następcy, proponuje stanowisko Aimanowi. Mężczyzna nie wie, że z katem łączy go mroczna tajemnica z przeszłości.

BARBIE W ŚWIECIE GIER - Barbie zostaje w magiczny sposób przeniesiona do świata gry wideo, gdzie ściga się na rolkach. Poznaje tam nowych przyjaciół. Wspólnie muszą zaradzić niebezpieczeństwu. Grze zagraża złośliwy Emotkowy Wirus.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • ,,Wielka wyprawa Molly'' jest skierowana do najmłodszego grona odbiorców, wydaje mi się, że nieco starszym dzieciom może nie przypaść do gustu. Uważam jednak, że zapowiada się ciekawie.

  • "WIELKA WYPRAWA MOLLY" to propozycja, która jest kierowana do dzieci i myślę, że młodzi widzowie będą zadowoleni z wizyty w kinie razem z rodzicami. Weekend w kinie z dziećmi? Dlaczego nie?

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
‘Wielka Sztuka w Nowym Formacie’ Kandinsky’ego: kolejna odsłona serii albumów /konkurs/ Literatura / Nowości wydawnicze
Tytułów poświęconych Kandinskiemu jest wyjątkowo mało na polskim rynku wydawniczym. Wielu sympatyków twórczości tego rosyjskiego artysty na...
Fryderyk 2017 dla płyty NFM 'De profundis'
Płyta ”De profundis”, nagrana przez Chór NFM pod dyrekcją Agnieszki Franków-Żelazny, otrzymała nagrodę Fryderyk 2017 w kategorii...
Fantastic Heroes: Batman i Superman przejmują Centrum Kultury "Zamek" /zdjęcia/
W Poznaniu wielka gratka nie tylko dla miłośników komiksów. A to za sprawą wystawy, na której zagoszczą takie postaci jak Superman, Batman,...
Kino w trampkach: święto młodego widza Literackie przystanki w Krakowie: Poczekaj na autobus z wybitnymi pisarzami /zdjęcia/
Tagi