Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaGdańskFilharmonia Bałtycka › Anna Maria Jopek, „Minione” tanga i Kubańczycy
Filharmonia / Koncert / Inny

Anna Maria Jopek, „Minione” tanga i Kubańczycy

2017-03-13 08:37

Anna Maria Jopek nagrała płytę z kubańskimi instrumentalistami, a jednym z znich jest Gonzalo Rubalcaba – współtwórca "Minionych" i zarazem jeden z najlepszych współczesnych pianistów.

Spośród setek starych tang i boler, znajdujących się na płycie, artyści wybrali te, które inspirują ich najbardziej (m.in. "To ostatnia niedziela", "Rebeka", "Twe usta kłamią"). Utwory stają się pomostem między tym co minione, światem lat 30-tych ubiegłego stulecia a współczesną muzyką. To też pomost między kulturami - polską, kubańską, żydowską, argentyńską i amerykańską.

Kiedy pracuję z muzykami z różnych od mojej tradycji muzycznych, zawsze zachwyca mnie ich inność. To co wnoszą w nagrania staje się moim duchowym bogactwem. Zdumiewa ogrom piękna i prawdy na skrzyżowaniu kultur i ludzkich wrażliwości. Muzyka jest językiem jedności – mówiła Anna Maria Jopek – Praca nad starymi tangami była magiczna. Rzadko zdarza się materiał takiej urody, nasycony i melancholią i tajemnicą i erotyką. Nagrywanie z Gonzalo to czysta mistyka. Obecność jaźni w każdej nucie uczy uważności i pokory – dodała artystka.

"Minione" produkuje i aranżuje Gonzalo Rubalcaba. Album w najwyższym standardzie audiofilskim zrealizował wielokrotny laureat nagrody Grammy Carlos Alvarez w legendarnym studio nagraniowym The Hit Factory w Miami na Florydzie. Wydaniu płyty towarzyszyć będzie trasa koncertowa w największych miastach Polski.

 

Data wydarzenia: 2017-03-22

Komentarze
  • Osobiście nie mogę się doczekać koncertu! Materiał na nowej płycie Anny Marii Jopek jest świetnie dopracowany, choć momentami po prostu nudzi. Ale i tak chcę przekonać się na własnej skórze jak wypada ta muzyka na żywo - wiadomo, zawsze to inne przeżycie niż zwykłe odsłuchanie albumu.

  • Nowy projekt Anny Marii Jopek to muzyka, która do mnie przemawia. Niestety, nie miałam jeszcze okazji żeby wysłuchać artystki podczas występów na żywo, ale mam nadzieję, że jeszcze wszystko przede mną, tym bardziej że wiem, że artystka świetnie wypada podczas występów na żywo.

Filharmonia Bałtycka

Adres80-001 Gdańsk, Ołowianka 1
KontaktArchiwum wydarzeń»