Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaKatowiceKinoteatr Rialto › Wielkie malarstwo na ekranie
Centrum Kultury / Film

Wielkie malarstwo na ekranie

2016-10-12 08:25

Wirtualna podróż do świata najwybitniejszych artystów malarstwa. Wyjątkowe prezentacje wzbogacone o dzieła, które podczas tradycyjnych wizyt w muzeum pozostają niewidoczne dla publiczności. Unikalne malowidła, grafiki i rzeźby uchwycone z różnych perspektyw i przeniesione na duży ekran w znakomitej jakości. Cykl "Wystawa na ekranie" to prawdziwa mekka dla pasjonatów sztuki, którzy przemierzają tysiące kilometrów, by ujrzeć arcydzieła Mistrzów. Od 15 października każdy będzie miał szansę zapoznać się twórczością takich artystów jak Leonardo Da Vinci, Claude Monet, Michał Anioł i Francisco Goya. Filmy urozmaicone są krótkimi biografiami, wizytami w pracowniach konserwatorskich oraz maksymalnymi zbliżeniami ukazującymi dzieła w detalach. Eksperci dokładnie analizują styl i technikę obrazów, wzbogacając wypowiedzi niezwykłymi historiami dzieł i wycieczkami po muzealnych salach. Cykl rozpoczyna dokument prezentujący ponad 50 obrazów Eduarda Maneta, którego portrety nigdy wcześniej nie zostały zaprezentowane w formie monograficznej wystawy. Miejscem prezentacji będzie Kinoteatr Rialto w Katowicach. 

Pomysłodawcą i głównym producentem przedsięwzięcia jest Phil Grabsky, brytyjczyk polskiego pochodzenia, wielokrotnie nagradzany reżyser filmów dokumentalnych. W 2006 roku rozpoczął serię dokumentów "In search of..." ("W poszukiwaniu..."), w której pokazuje największych kompozytorów muzyki klasycznej. "Wystawa na ekranie" to kolejny cykl dokumentów artysty, który zebrał znakomite recenzje krytyków. 

Daty wydarzenia: od 2016-10-15 do 2016-10-30, od 2016-10-31 do 2017-03-26, od 2017-03-27 do 2017-06-25

Komentarze
  • Serdecznie polecam ten cykl wszystkim miłośnikom malarstwa oraz zainteresowanym historykom. Dokumenty są naprawdę ciekawe, a atmosfera kinokawiarni Rialto jest niepowtarzalna, idealna do organizacji takich cyklów. Najbliższy seans 25.01 będzie dotyczył Francisco Goya, wybieram się z mężem ;)

Kinoteatr Rialto

Adres40-012 Katowice, Św. Jana 24
KontaktEmail   rezerwacja@rialto.katowice.pl
Telefon   (0-32) 251 04 31
Strona www   www.rialto.katowice.pl
Archiwum wydarzeń»