Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaKrakówTeatr74 - KpJ › Atlantyda - Premiera
Teatr

Atlantyda - Premiera

2017-02-08 14:52

Nowy spektakl Teatru74 "Atlantyda" według tekstu Błażeja Tokarskiego luźno nawiązującego do opowiadań Edgara Allana Poe. 

17-19.02.2017 

g. 17:30 Klub pod Jaszczurami, Rynek Główny 8

 
W rolach głównych:
Anna Błażewicz
Dominika Sułtan
Maciej Zakarczemny/Borys Krzysztyński

Inscenizacja: Błażej Tokarski

"Pisma nasze mówią, jak wielką niegdyś państwo wasze złamało potęgę, która gwałtem i przemocą szła na całą Europę i Azję. Szła z zewnątrz, z Morza Atlantyckiego. Wtedy to morze tam było dostępne dla okrętów. Bo miało wyspę przed wejściem, które wy nazywacie Słupami Heraklesa. Wyspa była większa od
Libii i od Azji razem wziętych. Ci, którzy wtedy podróżowali, mieli z niej przejście do innych wysp. A z wysp była droga do całego lądu, leżącego naprzeciw, który ogranicza tamto prawdziwe morze. Bo to, co jest po wewnętrznej stronie tego wejścia, o którym mówimy, to się okazuje zatoką o jakimś ciasnym wejściu. A tamto morze jest prawdziwe i ta ziemia, która je ogranicza całkowicie, naprawdę i najsłuszniej może się nazywać lądem stałym.

Otóż na tej wyspie, na Atlantydzie, powstało wielkie i podziwu godne mocarstwo pod rządami królów, władające nad całą wyspą i nad wieloma innymi wyspami i częściami lądu stałego. Oprócz tego po tej stronie tutaj oni panowali nad Libią aż do granic Egiptu i nad Europą aż po Tyrrenię. "

Platon, "Timajos"

Przedstawienie wyłącznie dla widzów dorosłych.

Rezerwacje: teatr74@gmail.com

Wstęp wolny. 
Ilość miejsc ograniczona. 
Po spektaklu można wesprzeć nas dobrowolnym datkiem wrzuconym do puszki. Przyczynicie się tym samym Waszą "cegiełką" do rozwoju naszego Teatru. 
Zachecamy i dziekujemy!

Data wydarzenia: od 2017-02-17 do 2017-02-19

Komentarze

    Teatr74 - KpJ

    Adres31-000 Kraków, Rynek Główny 8
    KontaktArchiwum wydarzeń»