Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaŁódźKlasztor Ojców Franciszkanów w Łodzi – Łagiewnikach › AKADEMIA MUZYCZNA W STARYM KLASZTORZE Recital Organowy
Filharmonia / Koncert

AKADEMIA MUZYCZNA W STARYM KLASZTORZE Recital Organowy

2017-07-07 12:21

Recital organowy w Starym Klasztorze

Solowy recital organowy w ramach wznowionego niedawno cyklu koncertów „Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze w Łagiewnikach” zabrzmi w wykonaniu Ireny Wisełki-Cieślar. W programie pojawią się kompozycje barokowych wirtuozów organów: Jana Sebastiana Bacha, Dietricha Buxtehudego i Johanna Gottfrieda Walthera. Koncert odbędzie się 16 lipca (niedziela) o godzinie 15.00 w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Łodzi – Łagiewnikach przy ul. Okólnej 185. Wstęp wolny.

Wakacyjny program koncertów w Starym Klasztorze obejmuje dwa recitale organowe. Pierwszy z nich zawierać będzie program złożony z niemieckiej muzyki organowej. Twórczość przedstawicieli muzycznego baroku, która pojawi się podczas niedzielnego koncertu to wirtuozowskie opracowania melodii chorału oraz cykle polifoniczne z wieńczącą je fugą. Zabrzmią: Fantazja i fuga c-moll BWV 537 oraz Preludium i fuga c-moll BWV 546 Jana Sebastiana Bacha, a  także dwa opracowania tego samego chorału Ein feste Burg ist unser Gott, autorstwa Dietricha Buxtehudego i Johanna Gottfrieda Walthera.

Patronat honorowy nad imprezą sprawują: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz Ksiądz Biskup Marek Marczak, administrator Archidiecezji Łódzkiej. Kolejny koncert z cyklu Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze w Łagiewnikach odbędzie się 20 sierpnia i będzie to recital tegorocznego dyplomanta Radosława Kuliberdy.

Data wydarzenia: 2017-07-16

Komentarze

    Klasztor Ojców Franciszkanów w Łodzi – Łagiewnikach

    AdresŁódź, Okólna 185
    KontaktArchiwum wydarzeń»