Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaWarszawaKino Świt › Dokumentalna rodzina. Cykl seansów dla dzieci i rodziców.
Centrum Kultury / Film

Dokumentalna rodzina. Cykl seansów dla dzieci i rodziców.

2017-02-17 14:49

 

Kino Świt zaprasza całe rodziny do wspólnego oglądania cyklu filmów dokumentalnych w oryginalny sposób dotykających wielu, często bardzo wrażliwych sfer życia dzieci i młodzieży. Filmy pokazują ciekawe spojrzenie na wiele drażliwych, nieznanych czy wstydliwych tematów, które mogą być bardo pouczające dla dzieci i rodziców. Obejrzany wspólnie film może stać się okazją do omówienia pokazywanego problemu w gronie rodzinnym, stając się swoistym narzędziem pedagogicznym. Wspólne oglądanie wartościowych filmów to także wspaniała przygoda.

Dla uczestników BUD i Małego DKF-u wstęp wolny.

Bilet rodzinny 10 zł.

 

18.03.  g. 13.00 

„Tańczę dla ciebie” reż.  Erlend E. Mo, 30 min. 

Vilde to 12-letnia dziewczynka, której pasją jest norweski ludowy taniec halling. Wymaga on dużej siły  fizycznej i wykonywany jest głównie przez mężczyzn. Dziewczyna jest najlepsza w swojej kategorii  wiekowej, ale żeby wygrać, musi wytrwale trenować. Mimo wszystko taniec wcale nie jest dla niej  najważniejszy. Ukochany dziadek Vilde, który bardzo mocno ją dopinguje, choruje na raka.  Dziewczynka ma nadzieję, że jej zaangażowanie i miłość do tańca będą dla niego najlepszym  lekarstwem. W filmie możemy podziwiać piękno norweskiej natury oraz znaczenie kultury ludowej,  która wciąż może być atrakcyjna dla młodych ludzi. 

 

„Trzy siostry”, reż. Ch. Hoogakker, 2013, 23 min. 

Historia pewnej nietypowej rodziny. Wszyscy bardzo się kochają, ale mama dużo płacze - ma  depresję. Co to tak naprawdę znaczy? Trzy siostry, każda w innym wieku, próbują własnymi słowami  opowiedzieć widzowi o chorobie i jej wpływie na mamę i rodzinę. Film łączy elementy dokumentalne  i animowane. 

 

„Bracia”, reż. H. Lochten, 2010, 15 min.

Historia wielkiej miłości i przyjaźni pomiędzy dwójką braci: 11-letnim Rino i 9-letnim Nikiem. Młodszy  jeździ na wózku. Jak więc razem mają grać w piłkę nożną? To proste, wystarczy nieco cierpliwości i  pomysłowość! Ciągle pojawiają się nowe pomysły na zabawy, ale najlepsze są te z wózkiem. Film  otrzymał w 2012 roku nagrodę Prix Jeunesse w kategorii: Najlepsza Produkcja Niefabularna dla dzieci  w wieku 7-11 lat. 

 

„Latająca Anne”, reż. C.e von Campen, 2010, 21 min. 

Tytułowa Anne ma tiki spowodowane wrodzoną chorobą mózgu, zespołem Tourette’a. Jeden z tików  polega na tym, że mimo woli wszystko liże, nawet najbardziej okropne rzeczy. Mimo to stara się  prowadzić życie typowej 11-latki: pierwsza miłość, kłótnie z siostrą. Boi się tylko, że koledzy w szkole  nie zrozumieją jej choroby. Film zdobył nagrody na najważniejszych festiwalach filmowych na  świecie. 

 

25.03.  g. 13.00

„Optymista”, reż., K. Pluta, 2012, 44 min. 

8-letni Mateusz rozpoczyna kurs żeglarski w szkółce dla najmłodszych w Gdyni. Wychodząc w morze  na jednoosobowej łódeczce sam obsługuje żagiel i ster, sam walczy z nieokiełznanymi falami Bałtyku,  a przede wszystkim – z własnym strachem. Nauka żeglarstwa to twarda szkoła charakterów. Czy  Mateuszowi uda się pokonać swoje słabości i zdać swój pierwszy życiowy egzamin? 

 

„Cicha”, reż. E. Wallgren, 2011, 29 min. 

Pod Sztokholmem jest szkoła, w której dzieci z całego świata uczą się szwedzkiego, zanim pójdą do  zwykłych szkół. Urocza sześciolatka, Miriam, która wraz z mamą wyjechała z Iranu, jako ostatnia  dołącza do klasy. Zanim uda jej się zbudować nić porozumienia z kolegami, czekają ją trudne chwile. 

 

„To ja i tyle”, reż. I. Burkovska Jacobsen, M. Müller, 2012, 12 min. 

Portret 7-letniej Emily, która żyje z rozrusznikiem serca. Czy można z nim skakać na trampolinie i  bawić się w berka? Radosna dziewczynka wprowadza nas w swój świat, opowiadając o codzienności i  o elektronicznym urządzeniu, które gra nieodłączną rolę w jej życiu. 

 

„Odkurzacze są super!”, reż. K. Mahalic, 2011, 11 min. 

Kyle, 12-latek z Michigan, ma nietypowe hobby – kolekcjonuje odkurzacze. Ma ich już ponad 160!  Jego pasja sprawia, że staje się sławny. Bycie lokalnym celebrytą nie jest łatwe. Dokumentalna  komedia amerykańska dla dzieci.

Data wydarzenia: od 2017-03-18 do 2017-03-25

Komentarze
  • Cykl seansów dla dzieci i rodziców to według mnie strzał w dziesiątkę. Ważne jest, że podczas spotkań będą wyświetlane filmy, które skłonią dzieci i rodziców do dyskusji, bo często ta sfera kontaktów z dziećmi szwankuje, a przecież to niezwykle ważne, by ze sobą rozmawiać na różne tematy.

  • Zaobserwowałam, że Kino Świt w Warszawie proponuje swoim widzom interesujące cykle. To znakomicie, że w dobie dużych kin, małe kina przyciągają widzów ciekawymi wydarzeniami.

Kino Świt

Adres03-371 Warszawa, Wysockiego 11
KontaktTelefon   22 811-01-05
Fax   22 811-04-24
Strona www   http://www.kinoswit.pl/
Archiwum wydarzeń»
Dziękuję ci koniu

Pokazujemy wewnętrzne piękno starego konia, ale i jego oryginalną urodę. Każdy, kto zdecydował się na opiekę nad koniem, aż do jego odejścia „na niebieskie pastwiska” wie, że kontakt z takim stworzeniem daje nie mniej radości niż sukcesy sportowe czy szalone galopy. To ciche rżenie, które wita nas… więcej ...

Najczęściej przeszukiwane
Kina w Warszawie
Opera w Warszawie
Teatry w Warszawie