Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plWydarzeniaWarszawaMuzeum dla dzieci › Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie zaprasza na…
Muzeum / Wystawa / Wystawa

Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie zaprasza na wystawę „Patrioci codzienności”

2016-12-02 09:13

Projekt ‘Patriotyzm codzienności – rzeczy niepospolite’ realizowany od czerwca 2016 r. przez Zespół Muzeum dla Dzieci obejmował wyjątkowe spotkania i rozmowy z tzw. Patriotami codzienności.  Ci wyjątkowi ludzie podzieli się z nami swoimi historiami, dorobkiem i efektami działalności. Efekty tych  spotkań zostaną zaprezentowane w formie interaktywnych instalacji na wystawie w Muzeum dla Dzieci, w aplikacji multimedialnej, w której zobaczymy m.in. fotografie, filmy z ich udziałem.

Patriotyzm codzienności rozumiemy jako aktywność ludzi i organizacji przejawiającą się szczególnym zaangażowaniem w sprawy wspólne, odkrywaniem i budowaniem tożsamości, kształtowaniem postaw obywatelskich. Szczególnie interesuje nas codzienna, „niespektakularna” działalność na rzecz społeczności lokalnych w wymiarze kulturalnym, edukacyjnym, etycznym, szczególnie na rzecz środowisk najbardziej potrzebujących - narażonych na społeczne wykluczenie, defaworyzowanych.

Czy jesteście ciekawi kim są nasi Patrioci codzienności?

 

Wystawa będzie prezentowana w Muzeum dla Dzieci od 21 grudnia 2016 do 15 lipca 2017 r. Będą jej towarzyszyć działania edukacyjne.Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm jutra” oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Daty wydarzenia: od 2016-12-21 do 2017-03-26, od 2017-03-27 do 2017-07-15

Komentarze
  • Nie zawsze pamiętamy, że patriotyczne postawy prezentować możemy również na co dzień. Dobrze, że dzieci poznają osoby, które godne naśladowania postawy prezentują nie tylko w czasie wojennej zawieruchy, ale na co dzień. Bardzo dobra inicjatywa Muzeum dla dzieci.

Muzeum dla dzieci

Adres00-056 Warszawa, Kredytowa 1
KontaktEmail   muzeumdladzieci@ethnomuseum.pl
Telefon   22 827 76 41 wew. 261
Strona www   http://www.muzeumdladzieci.pl/
Archiwum wydarzeń»
Dziękuję ci koniu

Pokazujemy wewnętrzne piękno starego konia, ale i jego oryginalną urodę. Każdy, kto zdecydował się na opiekę nad koniem, aż do jego odejścia „na niebieskie pastwiska” wie, że kontakt z takim stworzeniem daje nie mniej radości niż sukcesy sportowe czy szalone galopy. To ciche rżenie, które wita nas… więcej ...

Najczęściej przeszukiwane
Kina w Warszawie
Opera w Warszawie
Teatry w Warszawie