zobacz listę gratisów jakie mamy do rozdania logowanierejestracja

Kulturaonline.pl - kulturalny rozkład jazdy

Zgłoś wydarzenie kulturalne Panel logowania dla instytucji kulturalnych
KulturaOnline.plFilmPremiery › Zwariować ze szczęścia /Na co do kina?/

Zwariować ze szczęścia /Na co do kina?/

[wszystkie zdjęcia: Against Gravity]

ZWARIOWAĆ ZE SZCZĘŚCIA

(La pazza gioia)

Reż. Paolo Virzi

W obsadzie: Micaela Ramazzotti, Valeria Bruni Tedeschi, Valentina Carnelutti

Włochy 2016, dystr. Against Gravity

[komediodramat]

 

Treść: Beatrice i Donatellę więcej dzieli niż łączy. Mimo tego, podejmują decyzję o wspólnej ucieczce z zakładu psychiatrycznego. Kilka chwil wolności w "normalnym" świecie scementuje nietypową przyjaźń.

Za: Połączenie "Lotu nad kukułczym gniazdem" z "Thelmą i Luizą", czyli kobieca siła przeciwko systemowi. Pytania o rolę osób z zaburzeniami psychicznymi w codziennym życiu, podane w lekkiej, chwilami komediowej formie.

Przeciw: Przewidywalny od początku rozwój wypadków. Mało porywająca pod kątem reżyserskim obróbka tematu.

Na marginesie: Grająca rolę Donatelli Micaela Ramazzotti to prywatnie żona reżysera filmu. 38-letnia aktorka związała się z Paolo Virzim w 2009 roku. Mają dwójkę dzieci. Virzi obecnie pracuje nad pierwszą anglojęzyczną produkcją w swojej karierze. W filmie "The Leisure Seeker" wystąpią m.in. Donald Sutherland i Helen Mirren.

 

 

Poznaj pozostałe premiery [kliknij po więcej]:

KONG: WYSPA CZASZEK - Zespół badaczy wyrusza w wyprawę na odległą, położoną na Pacyfiku wyspę. Zapomniane przez cywilizację miejsce ma jednego mitycznego władcę - King Konga. Wkrótce okazuje się, iż ekspedycja będzie musiała stawić czoła nie tylko jemu. A militarne zaplecze nie pomoże przy konfrontacji z siłą potężnych istot.

CHATA - Mack przeżywa osobistą tragedię, gdy pewnego dnia jego córka zostaje porwana. Nie wiedząc, jaki jest los dziewczynki, pogrąża się w rozpaczy. Kilka lat później otrzymuje list. Jego nadawca zaprasza do leśnej chaty, w której miał rozegrać się dramat porwanej córki. Bohater postanawia wyruszyć w tajemniczą podróż.

WYKLĘTY - Historia jednego z ostatnich tzw. Żołnierzy Wyklętych. Józef Franczak, pseudonim Lalek, walczył z władzą ludową jeszcze po 1956 roku. Nie skorzystał z amnestii i pozostawał dla UB nieuchwytny.

CAPTAIN FANTASTIC - Ben wraz z szóstką dzieci wiedzie samotny żywot na amerykańskiej prowincji. W wyniku zrządzeń losu, musi jednak opuścić dom. Przed całą rodziną ciężkie zadanie przystosowania się do reguł panujących w ludzkim świecie.

MR. GAGA - Dokument poświęcony postaci Ohada Naharina - światowej sławy choreografa, który zrewolucjonizował myślenie o tańcu. Film śledzi jego karierę, pokazując m.in. genezę stylu gaga.

TULIPANOWA GORĄCZKA - Młoda Sophia zostaje wydana za mąż za starszego, bogatego kupca. Ten u znanego malarza zamawia małżeński portret. Między Sophią i artysty rodzi się skryte uczucie.

ZŁO WE MNIE - Katolicka szkoła w Bramford pustoszeje na okres świąteczny. W internacie pozostają jedynie Katherine i Rose. Na miejsce przybywa tajemnicza Joan. Dziewczyna skrywa mroczny sekret. Przed bohaterkami ciężka próba przeciwstawienia się złu.

ŚWIATŁO I CIEŃ - Chehnaz wyjeżdża ze Stambułu do małego nadmorskiego miasteczka. W tamtejszym szpitalu musi dokończyć psychiatryczne szkolenie. W trakcie pobytu uświadamia sobie kryzys we własnym małżeństwie i nawiązuje przyjaźń z pacjentką, którą wbrew woli wydano za mąż.

MUNIO: STRAŻNIK KSIĘŻYCA - Psotny Munio otrzymuje odpowiedzialne zadanie. Musi razem z bohaterskim Stalonem strzec Księżyca i Słońca. Niestety, beztroska bohatera doprowadza do tragedii. Księżyc i Słońce zostają wykradzione przez złego maga. Munio musi przywrócić porządek na niebiosach.

Napisz artykuł
Artykuły powiązane
Komentarze
  • Świetnie, że reżyser pokusił się o podjęcie kwestii chorób psychicznych. Zwykle mało się o tym mówi, gdyż to temat tabu, wiele osób nie chce o tym słyszeć. Widzę, iż tu będzie to podane w lżejszy, rozrywkowy, komediowy sposób - i dobrze. Jestem ciekawa tej produkcji.

Reklama
Ostatnio dodane artykuły
Złoty Klucz Wprost dla Wrocławia! ESEJE 2.0 / Artykuły
Wrocław został laureatem tegorocznej edycji nagrody tygodnika ”Wprost” dla najbardziej atrakcyjnego miasta w Polsce.
Wielki powrót Kubusia Puchatka ... już dziś!
29 marca ma premierę kontynuacja klasycznych opowiadań o Kubusiu Puchatku A.A. Milne’a autorstwa najlepszych współczesnych pisarzy dla...
Neil Mendoza: To żyje i gra muzykę! /wideo/
Orkiestra z noży kuchennych i drukarek oraz skalny kwartet. W repertuarze zaś Bee Gees, Beatlesi i Bob Dylan. Zobaczcie w akcji muzyczne...
Premiera spektaklu ”Klatka z łez” zainauguruje istnienie Wrocławskiego Teatru Tańca Łódź: Współczesna awangarda już nie jest buntowniczką /relacja z festiwalu/
Tagi